Marek Łuczak „Policja w walce o zabytki”

Z nieukrywaną przyjemnością prezentujemy publikację, o której – mimo, iż niedostępna w sprzedaży – informowały już szczecińskie media. Dzięki uprzejmości Komendy Wojewódzkiej Policji zapraszamy do pobrania (niedostępnej w publicznym obiegu) elektronicznej wersji publikacji Marka Łuczaka „Policja w walce o zabytki. Zbiór zagadnień z przeciwdziałania przestępczości przeciwko zabytkom. Katalog zabytków i dzieł sztuki utraconych z województwa zachodniopomorskiego”.

Książka jest niedostępna w publicznym obiegu, my zapraszamy do jej pobrania w wersji elektronicznej.

Książkę w formacie PDF (66 MB) można pobrać klikając na jej okładkę u dołu artykułu. Zapraszamy do lektury i oddajemy głos Komendantowi Wojewódzkiemu Policji:

Szanowni Państwo,
z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce niniejszą publikację. Jest ona efektem pracy policjantów zajmujących się problematyką przestępczości przeciwko zabytkom. Wierzymy, że z czasem uda nam się wykreślić z katalogu utraconych zabytków kolejne pozycje. Publikacja powstała z inicjatywy Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Mamy nadzieję, że zebrana tu wiedza na tematy związane ze zwalczaniem przestępczości przeciwko zabytkom, wpłynie na szersze zrozumienie tej problematyki i wprowadzi nową jakość pracy policji w odzyskiwaniu skradzionych, zaginionych zabytków i dzieł sztuki. Musimy zrozumieć, że przedmioty te są dziedzictwem narodowym nas wszystkich…  A przecież jesteśmy tym, co chronimy.
Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie
nadinsp. Wojciech Olbryś

Marek Łuczak – Policja w walce o zabytki.
(PDF 66 MB)

Zbiór zagadnień z przeciwdziałania przestępczości przeciwko zabytkom.
Katalog zabytków i dzieł sztuki utraconych z województwa zachodniopomorskiego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biblioteka, Historia, Publicystyka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.