Kontakt

Wszystkich zainteresowanych współpracą z sedina.pl zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nami. Na co dzień portalem i innymi projektami fundacji sedina.pl zajmują się:

  • Arkadiusz Bis (e-mail: admin (at) sedina.pl) – Administrator portalu – Internetowa Encyklopedia Szczecina, sedina.tv, współpraca z podmiotami zewnętrznymi, kontakt z mediami oraz szkołami (projekty edukacyjne), galeria, newsletter, profil facebookowy;
  • Jan Skolimowski – pomoc w prowadzeniu witryny;

adres do korespondencji:

sedina.pl
ul. Cisowa 33
71-014 Szczecin

31 odpowiedzi na Kontakt

  1. kwaberski pisze:

    mam pare ciekawych skanow z „Stetiner AdresBuch 1941” to jest 30 jpeg po 500k kazdy (razem 15 MB). Chcialbym to udostepnic. podajcie jak mam to przeslac.
    Krzysiek

  2. Busol pisze:

    Poproszę o kontakt na priv

  3. E-Maras pisze:

    Witam. Znalazłem parę listów i liste NSDAP – ( prawdopodobnie ze śródmieścia ) . Może kogoś to zainteresuje ?

  4. Stau pisze:

    Uprzejmie proszę o kontakt mailowy – jan.skolimowski@sedina.pl

  5. ajpitoajpi12 pisze:

    http://www.facebook.com/photo.php?v=395432610560670&set=vb.100002818046594&type=2&theater

    zerknijcie na ten film – Pan pracował jakiś czas w Szczecinie jak napisał;”PS.A ja pracowalem w Szczeciniu.Bylem tam z Revia Holiday On Ice w latach 1960..”

  6. Stau pisze:

    Zawartość chwilowo niedostępna. Zatem nie bardzo możemy zajrzeć ;).

  7. teresa hojczyk pisze:

    witam, znam pewna starsza pania która urodzla się w 1934 roku w Szczecinie i tam mieszkala chciała by się dowiedzieć jak nazywa się obecnie jej ulica dawna nazwa to KRONENHOFSTRASSE z góry serdecznie dziekuje

  8. PKa pisze:

    Tak z sedinowej wyszukiwarki ulic + Inter. Encykl. nie wystarczy?!Pola są obok obok tekstu!
    Wskazana tam L.Białego to niemal ta sama droga jak obecnie prostop. do Malczewskiego między Galaxy a terenem po H.Neptun, dawniej nawet do obecnej szkoły!
    Mam nawet skan pocztówki z tej ulicy gdyż ulice obecnego Galaxy bardzo mnie interesują!

  9. PKa pisze:

    Jeszcze żeby nie było nieporozumień, droga o której napisałem jest obecnie bez nazwy (-> Inter. Encykl.).
    Czyli Kronenhofstr. nie ma obecnie oficjalnie odpowiednika chociaż można chyba przyjąć że właściwie istnieje i są od niej wejścia do Galaxy.

  10. Stau pisze:

    PKa – z góry zakładasz, że Pani Teresa, która poprosiła o pomoc jest mieszkanką Szczecina i nazwy typu „Galaxy” wszystko Jej mówią.

    Pamiętajmy jednak, że o pomoc proszą często osoby, które same ze Szczecinem nie mają wiele wspólnego, a mieszkała/mieszkał w naszym mieście ich znajomy/kolega/ktoś z rodziny – stąd prośba o konkretną informację.

    Być może podobnie jest w tym przypadku.

    P.S. Ulica Leszka Białego jest oznaczona na planie z 1967 roku, natomiast nie ma jej już na planach od 1969 roku w górę. Pod koniec lat 70. XX wieku rozpoczęto wielką przebudowę całego obszaru (układu komunikacyjnego).

    Ulica nie ma obecnie polskiego odpowiednika, bo po prostu nie istnieje. Można to przeanalizować na mapach współczesnych, a najlepiej podłożyć pod jedną z nich historyczny plan:

    http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
    http://gis.um.szczecin.pl/UMSzczecinGIS/chapter_85055.asp

  11. PKa pisze:

    Stau – nie zakładam tak jako pewnik. Jeśli nie zna Szczecina, obiekty takie jak Galaxy i inne znajdzie w Google maps!

  12. PKa pisze:

    Jest pośrednikiem, więc jest bardziej prawdopodobne że zna chociaż trochę Szczecin! Chyba, że pośrednictwo wynika z innych przyczyn, np. z wieku!
    Stau! W Twoim rozbudowanym, fachowym poście jest więcej polemiki ze mną niż pomocy dla Pani Teresy ?!

  13. Stau pisze:

    Pani Teresie wysłałem maila z mapkami, zdjęciami i innymi wczoraj. Pozdrawiam serdecznie.

  14. PKa pisze:

    Fajnie Stau, że pomogłeś Pani Teresie, bo mojej wiedzy w tym zakresie nie wzbogaciłeś! Zbyt ogólny był Twój post i przede wszystkim błędny!!
    Przebudowę tego „układu komunikacyjnego” rozpoczęto w latach ’60. Wtedy wybudowano cross na dawnej zabudowie od MBuczka do Roosevelta, zlikwidowano ul. Jaromira i ul. Wyzwolenia zaczęła się od Pl.Żołnierza. Pl.Rodła wybudowano zaś w latach 1975-76, też nie pod koniec lat ’70. Nie tylko to wiem ale to widziałem!
    Do poprawki Stau!
    Także pozdrawiam serdecznie!

  15. Stau pisze:

    OK – robi się ciekawie, zatem przeniosę naszą wymianę zdań na forum, gdzie łatwiej się dyskutuje (np. można dodawać załączniki).

  16. PKa pisze:

    Yhy. tylko uważaj na 100 kB!

  17. PKa pisze:

    Ty nie musisz! zapomniałem…

  18. Stau pisze:

    Niby nie muszę, ale „z automatu” też mi nie idzie. Innymi słowy muszę kombinować i pisanie postów z „dużymi” załącznikami zajmuje mi dwa razy więcej czasu. Trzeba coś z tym zrobić jak najszybciej.

  19. Jim McDermott pisze:

    Please forgive this English query. I’m writing a novel which is partly set in Szczecin in the immediate post-war period (1945 – 6). I know that the Soviets handed most of the city to the Polish administration in mid-1945, but retained control of the docks area for security purposes. I’m trying to find details of that occupation – where the Red Army headquarters were based locally, which units remained, the approximate area of the city under Soviet control, when they finally departed.
    I’d be very grateful for any details.

    Many thanks

  20. Stau pisze:

    Hey Jim,

    Your English isn’t a problem for us, but you asked us about very large topic.

    After II World War ZSRR retained all our port. In this territory created „central transshipment” (pol. Centralna Baza Przeładunkowa). Soviets used our port to export trophies of war. First part our port returned to Poland in 1947 (17-19 IX). Rest of our port only in 1955.

    You need a book – R. Techman, „Armia radziecka w gospodarce morskiej Pomorza Zachodniego w latach 1945-1956”, Poznań 2003. [„The Soviet Army in the maritime economy of Western Pomerania in the years 1945-1956”]

    You find part of this book here:
    http://www.przelomy.muzeum.szczecin.pl/attachments/187_III.pdf

    Please – have a look – page 30. There exactly wrote about all parts our port, which ZSRR retained.

    In the end of this book you find summary (in English too), but you need to have a book.

    Good luck!

  21. Jim McDermott pisze:

    Dear Jan,

    Many thanks for your very quick response. This is great – I’ll chase down the book immediately.

    Your site is excellent, particularly the photographs. I have plenty of maps of Stettin/Szczecin, but nothing gives the flavour of a time and place like the images.

    If I have any more questions, I’ll be sure to pester you!

    Jim

  22. Jarek05 pisze:

    Czy szczeciniacy powariowali, herbem Szczecina jest głowa gryfa pomorskiego nie koguta jeśli można zmieńcie to to jest historycznie nadany herb i nie wolno go zmieniać nie róbmy z siebie pajaców…

  23. Zenon Kaszuba pisze:

    Już , od dawna śledzę Portal Sediny i bardzo mi brakowało dostępu ze względu na brak ” komp.” Cieszę się i POZDRAWIAM

  24. BOGDAN pisze:

    wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy więcej sukcesów

  25. zbigniew mazur pisze:

    proszę o informacje dot. historii dzisiejszego budynku Pałac Ostrowska

  26. z7zZ pisze:

    Czy jest Wam cokolwiek wiadome na temat tunelu pod ulicą Mickiewicza na wysokości między Reymonta a Okrzei?

  27. tadek pisze:

    Czytalem wlasnie artykul w szwajcarskim „Neuer Zürcher Zeitung” z 14.kwietnia 2016, S. 23 poswiecony historii i terazniejszosci Szczecina i wyczytalem ze portal Sedina.pl zajmuje sie wlasnie ta tematyka. Jakiez bylo moje zdziwienie gdy na portalu wyczytalem. ze strona nie jest niestety juz aktualizowana. Szkoda, ze nie podano powodow zawieszenia strony.

  28. Busol pisze:

    Strona funkcjonuje, można dyskutować na forum – sporadycznie ale nadal aktualizowana jest galeria. Zgodnie z notką nie publikujemy tylko nowych artykułów.

  29. Stau pisze:

    „Jakiez bylo moje zdziwienie gdy na portalu wyczytalem. ze strona nie jest niestety juz aktualizowana. Szkoda, ze nie podano powodow zawieszenia strony”.

    Powód jest banalny – po prostu nie ma osoby, która by miała ochotę i czas, aby to cyklicznie robić. Kosztuje to sporo pracy.

  30. Piotr pisze:

    Mam wieszak Georg Schmidt, Stettin, Heiligegeiststr. 8.

  31. Yvonne pisze:

    Czy ktos moglby mi pomoc jak ustalic, ktory dom na ulicy Pocztowej istnial przed wojna jako Gabelbergerstrasse 24. Z gory bardzo serdecznie dziekuje, bo nie wiem jak sie do tego zabrac.

Dodaj komentarz