Sedina – sentymentalny spacer po przedwojennym Szczecinie…

Zapraszam do pobrania pełnej wersji zapomnianej już nieco prezentacji SEDINA – Sentymentalny Spacer po starym Szczecinie będącej namiastką spaceru po przedwojennym Szczecinie.

Portal sedina.pl został uruchomiony w piątek 7 maja 2004 roku. W tym dniu w Szczecińskim dodatku do GW ukazała się prezentacja multimedialna pt. „SEDINA – Sentymentalny Spacer po Starym Szczecinie”. Prezentacja ta daje namiastkę spaceru po przedwojennym mieście.Mam nadzieję, że ci, którzy widzieli to już wcześniej, odświeżą sobie nieco, a ci, którzy jeszcze nie widzieli, podzielą się uwagami. Możemy oglądać ponad 200 pocztówek i 70 obiektów ułożonych i zaprezentowanych w taki sposób że można się między nimi przemieszczać. My nazwaliśmy to spacerem. W samej prezentacji dodatkowo porównanie planów Szczecina przed i po wojnie, wyszukiwarka nazw ulic, historia miasta i wiele innych ciekawych rzeczy opisanych przez p. Ryszarda Kotlę. Dzięki tej prezentacji udało się zwabić przyszłych użytkowników i współpracowników portalu.

Uwaga. Jest to wersja oryginalna i niezmieniona, innymi słowy – odzwierciedlająca stan „posiadania” i wiedzy z przełomu 2003/2004 r. Sam jestem ciekawy, jak wyglądałaby ta prezentacja, gdyby bazowała na aktualnych archiwach sedina.pl. I korci mnie, aby kiedyś to sprawdzić. Mimo upływu lat program działa poprawnie także na Windows 7 🙂

Poniżej link do pobrania pełnej wersji.

[wpfilebase tag=file id=268 /]

sedina_cdArkadiusz Bis

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biblioteka, Ciekawostki, Fotografie, Historia, Portal. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.