Opublikowane przez w Portal.

7 maja 2014 roku sedina.pl – Portal Miłośników Dawnego Szczecina – obchodzi swoje 10 urodziny.

Przez ostatnie 10 lat zmieniał się Internet, zmieniali się też użytkownicy, ich potrzeby i oczekiwania. Jednak mimo to portal wytrzymał próbę czasu i nadal służy miłośnikom historii Szczecina.

W ciągu tych 10 lat na portalu opublikowano ponad 3.400 artykułów poświęconych historii Szczecina. W galerii sedina.pl obejrzeć można ponad 23.300 zdjęć w 2.229 albumach. Specjalne miejsce zajmuje w niej największa publicznie dostępna galeria zdjęć przedwojennego Szczecina, zawierająca blisko 10.000 obrazów. Łączna liczba wyświetleń wszystkich zdjęć w galerii to prawie 18 milionów.

Od 10 lat funkcjonuje (mimo iż mniej aktywnie niż na początku) nasze forum, będące źródłem archiwalnych informacji oraz pomocą dla poszukujących. Od początku jego powstania uczestnicy dyskusji napisali 131.505 postów w 11.206 wątkach.

Przez ostatnią dekadę sedina.pl działała także poza Internetem. W latach 2006 – 2012 portal współtworzył audycje w cyklu Polskiego Radia Szczecin „Szczecin we wtorek”. Przez 5 lat ukazywało się „papierowe” wydawnictwo „sedina.pl magazyn – Rocznik Miłośników Dawnego Szczecina”.

Inicjatywę sedina.pl doceniały zarówno oficjalne instytucje, jak i mieszkańcy Szczecina. W 2009 r. portal otrzymał Złotą Odznakę honorową Gryfa Zachodniopomorskiego za zasługi w propagowaniu historii Szczecina i regionu.
Twórcy portalu trzykrotnie byli nominowani do tytułu „Szczupaka roku” w plebiscycie „Gazety Wyborczej”, Polskiego Radia Szczecin i TVP3 Szczecin, a administrator sedina.pl w 2005 r. został uhonorowany tytułem „Ambasadora Szczecina”.

Aktualnie najważniejszym obszarem działalności jest realizowany przy współpracy z Książnicą Pomorską przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego i Miasta Szczecin projekt Internetowej Encyklopedii Szczecina/Encyklopedii Pomorza Zachodniego.

Zgodnie z oczekiwaniami użytkowników, sedina.pl jest obecna w serwisie społecznościowym Facebook z fanpagem polubionym przez 7.000 fanów.  Dużym zainteresowaniem cieszy się też kanał sedinaPL w serwisie YouTube, gdzie obejrzeć można ponad 250 filmów w tym własne produkcje sedina.pl realizowane w ramach projektu sedina.TV.

Dziękujemy, zapraszamy 🙂

sedinapl_logo_599