I Szczeciński Test Historii

Czy paprykarz szczeciński naprawdę jest szczeciński? Dlaczego pierwszy polski girlsband nosił nazwę Filipinki? Gdzie przyszła na świat caryca Katarzyna II Wielka? Czy Edward Gierek wypowiedział w Szczecinie słynne „Pomożecie?”

Na 12 listopada (godzina 20.00) zaplanowano I Szczeciński Test Historii, który odbędzie się w studiu koncertowym Radia Szczecin im. Jana Szyrockiego (transmisja na antenie Radia Szczecin oraz na stronie internetowej rozgłośni).

Test podzielono na 3 części: historia miasta do 1945 roku, okres PRL-u (1945-1989), wreszcie lata 1989-2013. Do każdego pytania podane zostaną 3 warianty odpowiedzi, z których tylko jedna będzie prawidłowa. Autorami pytań są szczecińscy historycy.

W teście weźmie udział 60. szczecinian – tych, którzy urodzili się tutaj i tych, którzy wybrali to miasto na swoje miejsce na ziemi. Zaproszeni zostali przedstawiciele różnych zawodów: politycy, artyści, prawnicy, lekarze, naukowcy, przedsiębiorcy, sportowcy. Będzie też grupa młodzieży. Liczymy również na udział obcokrajowców, którzy od lat mieszkają w Szczecinie.

Organizatorami Szczecińskiego Testu Historii są Radio Szczecin i Kurier Szczeciński.

Do piątku (8 listopada) na antenie Radia Szczecin trwa również konkurs wiedzy o Szczecinie. Codziennie do wygrania iPad Mini. Szczegóły na radioszczecin.pl.

test_historii

Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.