Opublikowane przez w Portal, Wydarzenia.

Zapraszamy na uroczyste podpisanie porozumienia między Książnicą Pomorską a fundacją sedina.pl w sprawie powołania wspólnego serwisu informacyjnego: Encyklopedia Pomorza Zachodniego pomeranica.pl.

  • Czas: 20 lutego 2013 r., godz. 15.00
  • Miejsce: Czytelnia Pomorzoznawcza Książnicy Pomorskiej (najstarszy budynek Książnicy Pomorskiej przy ul. Dworcowej 8 – budynek II, wejście B)

Encyklopedia Pomorza Zachodniego – pomeranica.pl – to wspólny projekt Książnicy Pomorskiej i fundacji sedina.pl, mający na celu udostępnianie, promocję i upowszechnianie wiedzy o regionie. Jest wyjątkowym połączeniem ponad 100-letniego doświadczenia Książnicy Pomorskiej w zakresie zarządzania informacją z blisko 10-letnią działalnością sedina.pl na rzecz budowy tożsamości lokalnej z wykorzystaniem Internetu. Równocześnie stanowi odpowiedź na zmiany zachodzące w odbiorze i tworzeniu zarówno publikacji naukowych , jak i internetowych oraz konieczności dostosowania sposobu przekazywania wiedzy do aktualnych potrzeb i oczekiwań użytkowników Internetu. Projekt powstaje przy wsparciu Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Partnerem projektu jest Miasto Szczecin.