Kalendarz „Szczecin na starej fotografii” 2013

Kalendarz Szczecin na starej fotografii jest wydawany od 10 lat przez szczecińską firmę Soft Vision. Początkowo na niewielką skalę, głównie jako kalendarz firmowy. Z czasem jednak okazało się, że fascynację starym Szczecinem podziela większa grupa mieszkańców. Dlatego też firma podjęła decyzję o zwiększeniu nakładu, tak aby udostępnić go szerszej grupie miłośników dawnego Szczecina. I tak oto kalendarz Szczecin na starej fotografii od kilku lat dostępny jest w sprzedaży.

Do tej pory zdjęcia starego Szczecina pochodziły ze zbiorów Muzeum Narodowe w Szczecinie oraz z Pommersches Landesmuseum w Greifswaldzie. Tegoroczne zdjęcia pochodzą z prywatnego zbioru Rodziny Piłkowskich.

Główna idea przyświecająca wydawaniu kalendarza to chęć zwrócenia uwagi na to jak dawniej wyglądał Szczecin. Istotne jest to, żeby ukazać charakter miasta, tak widoczny na starych fotografiach. Na kartach kalendarza ukazywane są budynki stojące do dzisiaj, ale również te nieistniejące. Kalendarz jest pewnym sposobem ocalenia historii miasta przed zapomnieniem oraz narzędziem rozbudzania zainteresowania historią Szczecina.

Kalendarz jest skierowany zarówno do osób znających jego dawne oblicze, dla fascynatów i miłośników, ale także dla tych, który nie znali Szczecina od tej strony. Jest to doskonała okazja, aby pokazać młodszemu pokoleniu, a także mieszkańcom innych miast, jak kiedyś wyglądał Szczecin. Powinniśmy być z tego dumni.

Kalendarz Szczecin na starej fotografii jest do nabycia w:

  • siedzibie firmy Soft Vision przy ul. Madalińskiego 9/ III piętro
  • Księgarni Zamkowej (przy Bramie Królewskiej)
  • Cepelii

Cena: 70 zł

Specjalna promocja dla miłośników dawnego Szczecina. W siedzibie firmy Soft Vision przy ul.  Madalińskiego 9 na hasło sedina.pl kalendarz do nabycia w specjalnej cenie 60 zł. Zapraszamy!

Soft Vision, Madalińskiego 9/ III piętro
poniedziałek – piątek, godz. 8.00-17.00

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.