Opublikowane przez w Edukacja, Portal.

Na najbliższą środę (28 listopada) w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach zaplanowano spotkanie zatytułowane „Internet formą popularyzowania historii regionalnej”. Jednym z prelegentów będzie założyciel i administrator sedina.pl – Arkadiusz Bis. Początek wydarzenia o godzinie 17.30.

O wszystkich inicjatywach sedina.pl informujemy w naszym newsletterze, tworzonym dzięki wsparciu Miasta Szczecin. W celu jego otrzymywania na bieżąco drogą elektroniczną wystarczy wysłać maila wpisując w tytule wyraz „NEWSLETTER” na adres: jan.skolimowski@sedina.pl. W ten sposób każdy zainteresowany dołączy do portalowej bazy. Zachęcamy do subskrypcji. Ostatni, szesnasty numer jest do pobrania TUTAJ.

Udział sedina.pl podczas polickiej „gawędy”

Arkadiusz Bis – założyciel i administrator sedina.pl oraz inicjator powołania Internetowej Encyklopedii Szczecina będzie jednym z prelegentów podczas „gawędy historycznej”, którą zorganizowano w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach (ul. Siedlecka 1).

Wydarzenie zatytułowano – „Internet formą popularyzowania historii regionalnej”. Początek 28 listopada (środa) o godzinie 17:30.

Serdecznie zapraszamy!

Fragmenty przedwojennych filmów z sedina.pl na wyświetlaczach RCJ w komunikacji miejskiej

Od września, dzięki uprzejmości Pana Roberta Jaskólskiego oraz firmy RCJ, w autobusach komunikacji miejskiej można oglądać materiały o dawnym Szczecinie znajdujące się na portalu sedina.pl.

Od ostatniej niedzieli (18 listopada) na wyświetlaczach pojawiły się fragmenty przedwojennych filmów, które zastąpiły „Przemiany”, pokazywane dotychczas w autobusach. Poniżej można zobaczyć finalny efekt:

Dawny Szczecin na wyświetlaczach RCJ

Hasła z Internetowej Encyklopedii Szczecina także na stronach internetowych Gazety Wyborczej

Od końca września w piątkowych wydaniach Gazety Wyborczej („papierowy” magazyn) przeczytać można wybrane fragmenty haseł z Internetowej Encyklopedii Szczecina.

Od niedawna wspomniane informacje dostępne są także na stronach internetowych wspomnianego tytułu. Poniżej przykładowe dwie notki:

67 lat temu zamordowano Paula Robiena
Rocznia zniszczenia synagogi

Hasła z Internetowej Encyklopedii Szczecina…