Opublikowane przez w Edukacja.

W najbliższą niedzielę (25 listopada) na terenie Szczecina odbędzie się gra miejska pt. „Zaklęci w Czasie”, której głównym bohaterem jest Hanz II Loitz. W celu wzięcia udziału w zabawie należy przesłać formularz zgłoszeniowy oraz przybyć w wyznaczonym dniu na miejsce zbiórki o godzinie 10.00.

„Kamień rozpadł się na cztery jednakowe części. Ten sam, którym Bogusław X podczas szarpaniny ranił Hanza II Loitza i w ten sposób przeniósł go do innej rzeczywistości! Jak teraz kupiec wróci do swoich czasów?” – tak rozpoczyna się scenariusz gry miejskiej, przygotowanej przez studentów Turystyki i Rekreacji Uniwersytetu Szczecińskiego we współpracy z Muzeum Narodowym w Szczecinie.

W dniu zabawy planszą do gry staną się ulice Starego Miasta, Wały Chrobrego oraz trzy gmachy Muzeum Narodowego w Szczecinie. Gracze wcielą się w podróżników w czasie i odwiedzą czternaście stacji z zadaniami. Na swojej drodze spotkają m.in. niemieckiego kompozytora, architekta oraz aktorkę. Wędrówka przez wszystkie epoki pomoże skompletować potrzebne atrybuty do rozwikłania zagadki z przeszłości.

Gra startuje 25 listopada (niedziela) o godzinie 10.00 w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego (Wały Chrobrego 3). Również w tym miejscu o 15.30 odbędzie się finał gry i rozdanie nagród. W zabawie mogą brać udział 3-5 osobowe zespoły. W celu rejestracji drużyny należy pobrać arkusz zgłoszeniowy ze strony organizatorów, wypełnić formularz oraz wysłać go na adres mailowy: rejestracja.zakleci@gmail.com.

Więcej informacji na witrynie www.gramiejska.org.