Opublikowane przez w Szczecin we wtorek.

Zapraszamy na podwieczorek przy mikrofonie. Tym razem audycja „Szczecin we wtorek” nadawana będzie z Piwnicy przy Krypcie. W tym pięknym, historycznym miejscu porozmawiamy o szczecińskiej operetce.

Powstała w latach 50. z inicjatywy Jacka Nieżychowskiego, który dostał do dyspozycji salę gimnastyczną MO przy Potulickiej. Gwiazda tej sceny, Irena Brodzińska wspomina, że na pierwszym spektaklu było tak zimno, że widzowie siedzieli w płaszczach, a na scenę – przez nieszczelny dach – leciał prawdziwy śnieg…

Gośćmi audycji będą – Krystyna Pohl, która zbiera materiały do książki na temat szczecińskiej operetki oraz Andrzej Prus-Wakulski, który współpracował z tą jakże ważną dla Szczecina instytucją od 1960 roku.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Zapraszamy do słuchania – wtorek, godz. 19.00 – 92 FM lub bezpośrednio na stronach internetowych Polskiego Radia Szczecin. Archiwum wszystkich audycji dostępne na portalu sedina.pl.