(20 XI 2012) – Operetka przy Potulickiej w Piwnicy przy Krypcie

Zapraszamy na podwieczorek przy mikrofonie. Tym razem audycja „Szczecin we wtorek” nadawana będzie z Piwnicy przy Krypcie. W tym pięknym, historycznym miejscu porozmawiamy o szczecińskiej operetce.

Powstała w latach 50. z inicjatywy Jacka Nieżychowskiego, który dostał do dyspozycji salę gimnastyczną MO przy Potulickiej. Gwiazda tej sceny, Irena Brodzińska wspomina, że na pierwszym spektaklu było tak zimno, że widzowie siedzieli w płaszczach, a na scenę – przez nieszczelny dach – leciał prawdziwy śnieg…

Gośćmi audycji będą – Krystyna Pohl, która zbiera materiały do książki na temat szczecińskiej operetki oraz Andrzej Prus-Wakulski, który współpracował z tą jakże ważną dla Szczecina instytucją od 1960 roku. [audio:http://sedina.pl/wordpress/wp-content/uploads/download/Audycja/PRSzczecin_we_wtorekVII_11.mp3]

Zapraszamy do słuchania – wtorek, godz. 19.00 – 92 FM lub bezpośrednio na stronach internetowych Polskiego Radia Szczecin. Archiwum wszystkich audycji dostępne na portalu sedina.pl.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szczecin we wtorek. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

1 odpowiedź na (20 XI 2012) – Operetka przy Potulickiej w Piwnicy przy Krypcie

  1. BOSS666 pisze:

    Tylko nie szarej ulicy! Moi rodzice tam mieszkali i tam chodzili! Znam z opowiadań, że było tam super!
    Nie gnojcie tej ulicy bo… ma swój historyczny klimat! Kiedyś tam zawracały tramwaje… Dziś jest remont i będzie na reszcie fajnie!

Możliwość komentowania jest wyłączona.