Opublikowane przez w Portal.

Od końca września informacje z Internetowej Encyklopedii Szczecina pojawiają się w piątkowych, papierowych wydaniach Gazety Wyborczej. Cotygodniowa notka zawiera skróconą wersję hasła z IES. Przykładowo, w dzisiejszym numerze (19 października) można przeczytać o kąpielisku Pogoni.

O wszystkich inicjatywach sedina.pl informujemy w naszym newsletterze, tworzonym dzięki wsparciu Miasta Szczecin. W celu jego otrzymywania na bieżąco drogą elektroniczną wystarczy wysłać maila wpisując w tytule wyraz „NEWSLETTER” na adres: jan.skolimowski@sedina.pl. W ten sposób każdy zainteresowany dołączy do portalowej bazy. Zachęcamy do subskrypcji. Ostatni, trzynasty numer jest do pobrania TUTAJ.

Hasła z Internetowej Encyklopedii Szczecina w piątkowych wydaniach Gazety Wyborczej

Po wakacyjnej przerwie fundacja sedina.pl wznowiła współpracę z lokalnym oddziałem Gazety Wyborczej. Od niedawna w piątkowych wydaniach wspomnianego tytułu („papierowy” magazyn) można przeczytać wybrane fragmenty haseł z Internetowej Encyklopedii Szczecina.

W wydaniu z 28 września pojawiła się wzmianka o historii budynku, w którym aktualnie mieści się Klub 13 Muz, 5 października umieszczono w gazecie informację o pierwszym, polskim prezydencie Szczecina – Piotrze Zarembie. Dzisiaj, tj. 19 października można przeczytać notkę o kąpielisku Pogoni.

Kolejne „Przemiany” na wyświetlaczach RCJ w komunikacji miejskiej

Od ponad trzech tygodni, dzięki uprzejmości Pana Roberta Jaskólskiego oraz firmy RCJ, w autobusach komunikacji miejskiej można oglądać „Przemiany” Arkadiusza „Airkozaka” Kozaczuka, znane z portalu sedina.pl.

6 października na wyświetlaczach pojawiły się nowe animacje, które zastąpiły dwie inne „Przemiany”, pokazywane dotychczas w autobusach.

sedina.pl na Facebooku – nowy rekord

2 października na naszym profilu facebookowym umieściliśmy zdjęcie nieistniejącego już „Grzybka”, który znajdował się niegdyś przy Bramie Portowej. Fotografia podpisana „«Grzybek», swojego czasu charakterystyczne miejsce spotkań” cieszyła się niespotykanym, jak dotąd na kanale sedina.pl, zainteresowaniem użytkowników tego znanego portalu społecznościowego.

W ciągu niecałego tygodnia wspomniane zdjęcie „polubiło” ponad 1000 osób. Fotografia została także skomentowana 154 razy i odnotowała 212 „udostępnień”. W tym czasie do grona miłośników naszego kanału dołączyło około 450 nowych „fanów”.

Poprzedni rekord „należał” do zdjęcia dawnego kąpieliska Pogoni (268 x Lubię to!).


zdjęcie „Grzybka”, które wywołało ostatnio duże zainteresowanie…

Hasła z Internetowej Encyklopedii Szczecina…