Opublikowane przez w Portal.

Na początku września projekt Internetowej Encyklopedii Szczecina został zaprezentowany w TV Pomerania podczas programu „Galaktyka Pomerania”, realizowanego w CH „Galaxy”. Poniżej przedstawiamy rozmowę, którą wówczas przeprowadzono z inicjatorem projektu IES i administratorem portalu sedina.pl – Arkadiuszem Bisem.

O wszystkich inicjatywach sedina.pl informujemy w naszym newsletterze, tworzonym dzięki wsparciu Miasta Szczecin. W celu jego otrzymywania na bieżąco drogą elektroniczną wystarczy wysłać maila wpisując w tytule wyraz „NEWSLETTER” na adres: jan.skolimowski@sedina.pl. W ten sposób każdy zainteresowany dołączy do portalowej bazy. Zachęcamy do subskrypcji. Ostatni, jedenasty numer jest do pobrania TUTAJ.

Internetowa Encyklopedia Szczecina zaprezentowana w TV Pomerania

We wtorek, 4 września, projekt Internetowej Encyklopedii Szczecina został zaprezentowany w TV Pomerania podczas programu „Galaktyka Pomerania”, realizowanego w CH „Galaxy”.

Pomysłodawca projektu, Arkadiusz Bis, opowiedział o inicjatywie fundacji sedina.pl, a także podsumował dotychczasową działalność portalu sedina.pl.

Zachęcamy do obejrzenia materiału:

Rozpoczęcie III etapu prac nad Internetową Encyklopedią Szczecina

1 września rozpoczęliśmy ostatni w tym roku kalendarzowym, III etap prac nad projektem Internetowej Encyklopedii Szczecina, realizowanym dzięki wsparciu Miasta Szczecin.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy Internetowa Encyklopedia Szczecina zostanie wzbogacona o ponad 100 nowych haseł oraz ponad 500 nowych materiałów ikonograficznych.

W ramach tej części projektu zorganizowanych zostanie także 6 warsztatów w szczecińskich szkołach, zatytułowanych „Encyklopedia nie jest nudna”.

Lokalizacje GPS już niebawem w IES

Rozpoczęto prace nad wprowadzeniem do Internetowej Encyklopedii Szczecina lokalizacji GPS przy obiektach bądź poszczególnych miejscach (ulice), które znajdują się w bazie IES.

Dzięki temu część haseł zostanie wzbogacona o informacje systemu nawigacji satelitarnej, co ułatwi dotarcie do określonych obiektów.

Hasła z Internetowej Encyklopedii Szczecina…