Opublikowane przez w Biblioteka, Historia.

Ukazało się drugie, poszerzone wydanie książki Marka Łuczaka „Klęskowo, Kijewo”. Monografia ukazuje historię i zabytki dwóch tytułowych dzielnic Szczecina. Książka została uzupełniona o nowe treści, które pominięto przy pierwszym wydaniu oraz we wcześniejszej, samodzielnej publikacji „Klęskowa”.

„Klęskowo, Kijewo” jest dwudziestą pierwszą monografią z serii szczecińskich dzielnic. Klęskowo przeszło na przestrzeni dziejów poważną metamorfozę. Na jego terenie powstały osiedla: Słoneczne, Majowe, Bukowe i Nad Rudzianką, które zajmują tereny rolnicze dawnej wsi. Kijewo, dawniej nieduża wieś, a następnie dzielnica Dąbia, zostało prawie całkowicie zniszczone podczas działań wojennych. Obecne Klęskowo i Kijewo to miejsca, gdzie wielowiekowa niemiecka przeszłość koegzystuje z naszą polską teraźniejszością.

„Klęskowo” w serii Pomorskiego Towarzystwa Historycznego ukazało się po raz pierwszy w 2006 roku, a następnie jako poszerzone wydanie wraz z dzielnicą Kijewo w 2009 roku. Obecna, ponad 200-stronicowa publikacja, została uzupełniona o nowe wydarzenia zaistniałe w  obu dzielnicach oraz nowe informacje z ich historii.

Książka jest do kupienia w Antykwariacie Pomorskim oraz księgarniach: Zamkowej, Słonecznej, Uczniowskiej. Warto zajrzeć także na stroną internetową Pomorskiego Towarzystwa Historycznego, gdzie znajdują się informacje o całym cyklu, a także wykaz wszystkich publikacji, które ukazały się nakładem PTH.