Gra miejska – „Śladami Jana Papugi”

W najbliższą sobotę (14 lipca) na terenie Szczecina odbędzie się gra miejska zatytułowana „Śladami Jana Papugi”, która ma na celu m.in. przypomnienie mieszkańcom tytułowej postaci. Udział w zabawie jest bezpłatny, a zwycięska drużyna otrzyma 1200 zł. Zgłoszenia przyjmują organizatorzy przedsięwzięcia.

Uczestnicy wydarzenia zainicjowanego przez Federację Zielonych Gaja będą mieli możliwość zapoznać się z nieco już zapomnianą postacią Jana Papugi – marynarza, podróżnika (lub jak nazywali go niektórzy „trampa”), pisarza, który przede wszystkim kochał morze oraz kontakty z ludźmi, a swoje życie postanowił związać ze Szczecinem. Gracze odwiedzą ważne dla Jana Papugi miejsca jak klub 13 Muz, zapoznają się z fragmentami jego twórczości, dowiedzą się niejednej ciekawej rzeczy o tej barwnej postaci oraz zdobędą podstawowe umiejętności żeglarskie.

Wydarzenie rozpocznie się w najbliższą sobotę (14 lipca) o godzinie 11.00, a jego koniec przewidziano na godzinę 14.00. Sam udział w zabawie jest bezpłatny. Drużyny składające z 3-5 osób przemierzą miasto w poszukiwaniu specjalnych postaci bądź miejsc, gdzie czeka ich do rozwiązania zadanie tematycznie związane z fabułą gry. Drużyna, która najszybciej rozwiąże zagadki zwycięża, zasługując tym samym na „wieczną chwałę” oraz niemałą nagrodę pieniężną – 1200 PLN.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz zapisach można znaleźć na stronie organizatorów: http://gajanet.pl/projekty/gra-miejska-sladami-jana-papugi.

Gry miejskie to nowy rodzaj zabawy łączący elementy happeningów ulicznych, gier zespołowych oraz gier typu RPG. Kilkuosobowe ekipy uczestników rywalizują między sobą na ulicach miasta, wykonując postawione przed nimi zadania w jak najkrótszym czasie. Niezbędne okazują się spryt, umiejętności kojarzenia miejsc i faktów oraz umiejętność pracy zespołowej. Zamieniamy miasto w ogromną planszę, gdzie nietypowa fabuła prowadzi uczestników do rozwikłania zagadki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Zagadki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.