Rozpoczęcie kolejnego etapu prac nad Internetową Encyklopedią Szczecina

Internetowa Encyklopedia Szczecina weszła w kolejny etap prac. Do końca sierpnia pojawi się 115 nowych haseł oraz ponad 500 materiałów ikonograficznych. Co piątek o IES można także przeczytać w papierowym wydaniu Gazety Wyborczej. 

O wszystkich inicjatywach sedina.pl informujemy w naszym newsletterze, tworzonym dzięki wsparciu Miasta Szczecin. W celu jego otrzymywania na bieżąco drogą elektroniczną wystarczy wysłać maila wpisując w tytule wyraz „NEWSLETTER” na adres: jan.skolimowski@sedina.pl. W ten sposób każdy zainteresowany dołączy do portalowej bazy. Zachęcamy do subskrypcji. Ostatni, piąty numer jest do pobrania TUTAJ.

Początek II etapu prac nad Internetową Encyklopedią Szczecina

Rozpoczęto II etap prac nad projektem Internetowej Encyklopedii Szczecina, realizowanym dzięki wsparciu Miasta Szczecin.

W planach przewidziano opracowanie 115 nowych haseł oraz ponad 500 nowych materiałów graficznych i fotografii. Dzięki temu IES wzbogaci się m.in. o hasła z zakresu architektury historycznej czy kultury Szczecina po 1945 roku.

Zakończenie drugiego etapu nastąpi 31 sierpnia 2012 roku.

Dalsza współpraca z Gazetą Wyborczą Szczecin

Fundacja sedina.pl zacieśniła współpracę ze szczecińskim oddziałem Gazety Wyborczej. Dzięki temu w dwóch ostatnich, papierowych, piątkowych wydaniach GW pojawiły się artykuły współtwórców Internetowej Encyklopedii Szczecina dotyczące historycznych wydarzeń, które odnotowane są w kalendarium IES.

8 czerwca można było przeczytać fabularyzowany artykuł odnoszący się do decyzji z 1873 roku o likwidacji twierdzy, który zatytułowano „Niecodzienny spacer Quistorpa”, natomiast 15 czerwca pojawiła się informacja o wizycie Jana Pawła II w Szczecie w 1987 roku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Portal. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.