Opublikowane przez w Domowe Archiwa Filmowe, Patronat.

Zakończono prace nad filmem fabularnym zainspirowanym prawdziwą historią rzeźnika z Niebuszewa, która miała miejsce w 1952 roku. Szczecińską produkcję będzie można zobaczyć w środę (20 czerwca) o godzinie 18.00 oraz 20.45 w Multikinie. Dodatkowy seans zaplanowano także w poniedziałek (25 czerwca) o 18.30.

Szczecin. Życiem mieszkańców pewnej kamienicy wstrząsa seria tajemniczych zdarzeń. Niepokojące głosy słyszane nocą i wieść o zaginięciu małego dziecka to dopiero początek przerażającej historii, która odciśnie krwawe piętno na losach bohaterów. W okolicy zaczyna się robić bardzo niebezpiecznie, a milicja jest bezradna wobec narastającej liczby zniknięć.

Czy ojciec odnajdzie swoje zaginione dziecko? Jak potoczą się losy uczniów pobliskiej szkoły? Czy zdesperowana nauczycielka przytuli jeszcze ukochaną córkę? Koszmar może spotkać każdego…

W produkcję zaangażowało się około 100 osób, m.in.: wykładowcy i studenci Uniwersytetu Szczecińskiego, nauczyciele V Liceum Ogólnokształcącego, amatorscy aktorzy teatralni oraz inni ludzie realizujący swoją pasję na planie filmowym. Projekt powstawał przez prawie rok. Same zdjęcia trwały od października 2011 do kwietnia 2012. Bilety na film kosztują 13 zł od osoby – można je rezerwować i kupować w kasie Multikina – LINK.

W rolach głównych: Daria Podwyszyńska, Justyna Dunin-Wąsowicz, Jakub Wiech, Tomasz Ostach, Justyna Siadak, Mirosława Chojnacka.

Audycja w Radiu Szczecin z twórcami produkcji do odsłuchania pod TYM linkiem.

UWAGA! Uprzejmie informujemy, iż Multikino zdecydowało się na dodatkowy, czwarty seans filmu o rzeźniku z Niebuszewa, który zatytułowano „Wilsona 7”. Do tej pory prawie wszystkie bilety na pierwsze trzy pokazy, które odbędą się w środę – równolegle o 18.00 – zostały wyprzedane (nie licząc pojedynczych miejsc w pierwszym rzędzie). Dodatkowy, czwarty seans rozpocznie się także w środę, ale o godzinie 20.45. Tym, którzy jeszcze się nie zdecydowali bądź nie chcieli oglądać filmu z mniej atrakcyjnego miejsca radzimy się pospieszyć i skorzystać z okazji.

Film „Wilsona 7” będzie ponownie wyświetlony w Multikinie w poniedziałek (25 czerwca) o godzinie 18:30.

 

Podstawowe informacje o filmie:

  • tytuł: Wilsona 7
  • Premiera: 20.06.2012 (środa) – godzina 18:00 oraz 20.45 – Multikino
  • Bilety: 13 zł
  • Gatunek: thriller / dramat
  • Czas: 120 minut
  • Scenariusz i reżyseria: Jakub M. Boruń
  • Asystenci reżysera: Mirosława Chojnacka, Piotr Skoczylas
  • Muzyka: Łukasz Dzikowski

 

Galeria:

film „Wilsona 7” będzie będzie ponownie wyświetlony w Multikinie w poniedziałek 25.06 o godzinie 18:30.