Opublikowane przez w Biblioteka, Miejsca.

Do sprzedaży trafił niedawno leksykon Puszczy Bukowej, który powstał z inicjatywy Klubu Kniejołaza. W książce alfabetycznie opracowano 326 haseł związanych ze wspomnianym obszarem.

W publikacji opisano krajoznawcze i historyczne walory Szczecińskiego Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa”. Znajduje się w niej 326 haseł, które sporządzono korzystając z możliwie najbardziej wiarygodnych danych oraz sprawdzając ich aktualność w terenie. Hasła uporządkowane zostały alfabetycznie od A do Z. Każdy omówiony w ten sposób obiekt jest dodatkowo wskazany na dołączonej do leksykonu mapie.

Wydawnictwo można zdobyć w konkursach podczas cotygodniowych spacerów po Puszczy Bukowej organizowanych przez Klub Kniejołaza. Leksykon dostępny jest także w punkcie informacji turystycznej rejsów wycieczkowych Odra i Peene Queen, na Statku Ładoga (nabrzeże Wałów Chrobrego) oraz w Café 22 (22 piętro biurowca Pazim). Cena książki wraz z mapą wynosi 19 zł.

Klub Kniejołaza powstał w 2011 roku. Stowarzyszenie skupia fascynatów Puszczy Bukowej, którzy popularyzują fakty i nagłaśniają problemy związane z jej tematyką.