Opublikowane przez w Historia, Kultura i Sztuka.

Kolejna, czwarta już edycja Małej Sceny Festiwalowej odbędzie się w czwartek (24 maja). Tym razem spotkanie dedykowane będzie Chłopcom z Sorrento, czyli rdzennym, big-beatowym korzeniom Szczecina. W programie muzyka, film i zdjęcia oddające ducha lat 60-tych. Do pobrania opowieść o legendarnej grupie.

Cykl Małej Sceny Festiwalowej w Szczecińskiej Agencji Artystycznej adresowany jest do miłośników big-beatowych tradycji Szczecina, jak i szerokiego dziedzictwa muzycznego Festiwalu Młodych Talentów. W czwartkowy wieczór (24 maja) tematem przewodnim będą Chłopcy z Sorrento – ekipa z ulicy Pocztowej, stołującą się w kawiarni Sorrento, której największą pasją była muzyka. Zawadiackie grzywki, uliczne rozróby i big-beat to niepowtarzalny obraz Szczecina tamtych lat, który przez lata obrósł w legendę i stanowi nieodłączny element powojennej tożsamości miasta.

Na Małej Scenie Festiwalowej wystąpią: Barbara Włodarczyk, Zbigniew Włodarczyk, Andrzej Szpak, Wojtek Rapa Quartet, Luz Blues, Elvis is Back, Bolesław Sobolewski, Miami Band. Zagrają najpopularniejsze przeboje z lat 60-, 70- i 80-tych, królujące w ówczesnych klubach, na estradach i festiwalach. Obejrzeć będzie można także film dokumentalny Andrzeja Fadera „Chłopcy z Sorrento” oraz wystawę zdjęć związanego z „sorrenciakami” szczecińskiego fotografa Zbigniewa Wróblewskiego.

Impreza odbędzie się w czwartek  (24 maja) o godz. 18:00 w Szczecińskiej Agencji Artystycznej. Bilety w cenie 15 zł do nabycia z początkiem maja w siedzibie agencji przy al. Wojska Polskiego 64.

Opowieść o chłopcach z Sorrento autorstwa Wojciecha Hawryszuka, ze zdjęciami Zbigniewa Wróblewskiego i rysunkami Ludwiki Hawryszuk do pobrania tutaj.