Zawitaj Ukrzyżowany – DEUS MEUS

W Wielki Piątek zapraszamy do obejrzenia unikatowego materiału filmowego. „Zawitaj Ukrzyżowany” to program TV Niepokalanów zrealizowany w 1997 roku w Kamieniu Pomorskim, w którym szczeciński zespół DEUS MEUS wykonuje tradycyjne polskie pieśni postne zharmonizowane przez Marcina Pospieszalskiego.

Piękne, wzruszające teksty opisujące mękę i śmierć Chrystusa na krzyżu, subtelne melodie i harmonie oraz precyzyjny śpiew z partiami solowymi Antoniny Krzysztoń, Lidki Pospieszalskiej i Bogusi Stoch wpływają na niezwykły, kontemplacyjny klimat płyty. „Słońce nagle zgasło” to wskazanie na istotę chrześcijaństwa, liturgię Tajemnicy Paschalnej. Pieśni zarejestrowane pierwotnie na potrzeby programu „Swojskie Klimaty” Jana Pospieszalskiego w efekcie pojawiły się na płycie „Słońce nagle zgasło”.

Warto przypomieć, że zespół DEUS MEUS to jeden z najbardziej znanych zespołów tzw. muzyki chrześcijańskiej, koncertujący i nagrywający płyty z najbardziej znanymi muzykami tego nurtu (i nie tylko). Wraz z tym szczecińskim zespołem na koncertach i płytach pojawiali się gościnnie m.in. Marcin Pospieszalski, Robert Fredrich (twórca Arki Noego), bracia Golcowie, Joszko Broda, Michał Kulenty, śp. Piotr „Stopa” Żyżelewicz, Robert Drężek, śpiewali m.in. Mietek Szcześniak, Tomek Budzyński, Beata Bednarz. Szefem muzycznym zespołu jest Marcin Pospieszalski.

A już 20 kwietnia 2012 roku o godzinie 18.30 w Dobrym Miejscu w Warszawie będzie miała miejsce premiera nowego albumu Deus Meus „Wniebowianki”. Na płycie znajdzie się 12 utworów autorstwa członków zespołu. Można powiedzieć, iż „Wniebowianki” to zapis różnorodnych – starych i nowych – zainteresowań chóru i zespołu Deus Meus. Sam tytuł tego albumu jest próbą nazwania modlitw – praise i worshipów – właśnie po polsku. Deus Meus pragnie, aby chwała oddawana Bogu, wznosiła się do Niego jak rzucane w niebo kwiaty. Będzie to wyjątkowa premiera nie tylko ze względu na warstwę artystyczną, ale także ze względu na fakt, iż bardzo oczekiwana. Po 10 latach Deus Meus wydaje całkowicie nowy studyjny krążek. Długo trzeba było czekać na całkiem nowe, świeże pieśni uwielbienia przygotowane przez szczeciński zespół. Całość materiału została ogarnięta przez znanego i cenionego basistę, producenta – Marcina Pospieszalskiego.

Więcej: www.deusmeus.pl; http://facebook.com/deusmeus

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kultura i Sztuka, sedina.TV. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.