Opublikowane przez w Biblioteka.

Pojawił się na rynku kolejny, trzeci już tom szczecińskiej sagi Bartosza Ulki pt. „Perła Europy. Dziedzictwo”. Książka jest kontynuacją losów bohaterów z poprzednich tomów, choć jej akcja rozpoczyna się w czasach nam współczesnych… 28 marca (środa) odbędzie się spotkanie autorskie w Księgarni Zamkowej.

Ostatnia część cyklu zabiera czytelnika w podróż do Szczecina tuż powojennego i czasów PRL-u. Tak jak w poprzednich częściach fabuła łączy się z historią miasta. Tym razem jednak akcja toczy się równolegle – współcześnie i w przeszłości, co w zamyśle autora ma dodać książce większej dynamiki.

[UWAGA FRAGMENT FABUŁY] Chcąc pozyskać środki na drogie, niestandardowe leczenie za granicą, Piotr decyduje się sprzedać rodzinny dom. Nie zdaje sobie jednak sprawy, z czym wiąże się jego decyzja, a także do czego ostatecznie doprowadzi. Kim jest starsza kobieta składająca nietypową ofertę kupna? Dlaczego ciężko chory Piotr postanawia poświęcić swój wolny czas na odkrywanie zapomnianych historii rodzinnych? Jaką tajemnicę kryje w sobie tunel odkryty podczas remontu ulicy i kim jest tajemniczy niemiecki inwestor, chcący za wszelką cenę uzyskać dostęp do podziemi? [KONIEC FRAGMENTU FABUŁY]

Premierowe spotkanie z autorem zaplanowano na 28 marca (środa), początek o godzinie 17.00 w Księgarni Zamkowej. Książka dostępna jest już w Księgarni Zamkowej, w księgarniach internetowych, a wkrótce będzie ją można także nabyć w sieci Empik.