Opublikowane przez w Biblioteka, Historia, Miejsca.

W 2010 roku minęło 50-lat działalności Centrum Kultury Studenckiej Pinokio. Z tej okazji inicjatorzy życia studenckiego w Szczecinie przygotowali publikację podsumowującą dotychczasową działalność. Książkę „Pinokio – 50 lat kultury studenckiej w Szczecinie” można bezpłatnie pobrać z naszej strony…

Monografia składa się z 92 stron, na których umieszczono m.in. obszerną fotokronikę, wspomnienia ludzi związanych z „Pinokiem” oraz przede wszystkim przekrój historyczny – swoiste podsumowanie dotychczasowej działalności z wyszczególnieniem poszczególnych imprez oraz podkreśleniem różnych form aktywności.

Książka ma na celu m.in. zainspirować do aktywności młode pokolenie – Trochę w niej wspominków, nieco historii, odrobina samochwalstwa. Głęboko ufamy, że niniejszy album, poza swoistą retrospekcją ostatnich pięciu dekad działalności, zachęci i zaktywizuje wielu młodych ludzi, obecnych i przyszłych studentów, do realizowania swoich pasji, pokaże, że MOŻNA. Bowiem w dobie wszechogarniającej popkultury i komercji warto tworzyć środowisko i miejsca sprzyjające uwalnianiu artystycznych talentów, miejsca dla oddolnych twórczych i kreatywnych inicjatyw – zaznacza Andrzej Ulhurski ze Stowarzyszenie Przyjaciół Klubu Studenckiego Pinokio.

Książkę w formacie PDF można pobrać klikając na okładkę poniżej. Zapraszamy do lektury…