Opublikowane przez w Biblioteka, Historia, Pamiętniki, Wspomnienia, Reportaże, Wydarzenia.

Pierwsza i jak dotąd jedyna książka opisująca narodziny szczecińskiego big beatu w dość smętnych latach  60, 70 i 80 ubiegłego wieku. Wówczas wciąż żyły w mieście wspomnienia pierwszego Festiwalu Młodych Talentów, rodziły się i umierały albo po prostu zaczynały grywać do kotleta liczne zespoły młodych zapaleńców…

Amatorzy zaczynali od kompletowania prawie nieosiągalnego wówczas sprzętu muzycznego, a potem układali swój repertuar z…. nasłuchu Radia Luksemburg i marynarskich dostaw zagranicznych nagrań na papierowych pocztówkach.

Tak też zaczynał autor książki Wojtek Rapa – czynny do dziś wokalista, basista, kompozytor, dziennikarz muzyczny i sideman. Znany z gry wspólnie z popularnymi solistami i zespołami z tamtych lat: Heleną Majdaniec, Karin Stanek, Jackiem Lechem, Henrykiem Fabianem, członkami zespołu „NO TO CO”, by wreszcie uzupełnić pierwotny skład Czerwono-Czarnymi na jubileuszowych koncertach w Szczecinie i Gdańsku. Ta osobliwa „spowiedź” Wojtka Rapy jest do bólu szczera choć także pełna dowcipu i żywej akcji. Bo też autor miał życie barwne nawet w najtrudniejszych latach 80. Warto tę, pełną szczecińskich kontekstów, książkę przeczytać choćby dlatego, że jest tak bardzo autentyczna. Warto przypomnieć o „Chłopcach z Sorreno”, o losach zespołów takich jak „Nieznani”, „Święci”, „Kon Tiki”, „Następcy Tronów”, „Telegramie” i innych. Książka zawiera liczne, unikalne zdjęcia z tamtych lat.

Książkę Wojciecha Rapy „Szczeciński Big Beat. Czerwono-Czarni i ja” za około 21,00 zł aktualnie można nabyć w  Księgarni Zamkowej, Sklepie Muzycznym przy ul. Kaszubskiej oraz bezpośrednio u wydawcy – Oficyny IN PLUS, wykorzystując stronę sklepu: www.oficyn.com lub kontaktując się telefonicznie (91) 483 27 34.