Opublikowane przez w Biblioteka, Patronat.

20 października 2011 roku (czwartek) o godzinie 18.30 w restauracji KUŹNIA (ul. Śląska 41) odbędzie się spotkanie z autorami książki „Kaskada” oraz ich gośćmi.

Na wieczór z cyklu „Szanujmy wspomnienia” zaprasza Anna Neugebauer, pomysłodawczyni i realizatorka m.in. „Wieczorów szamańskich”, na które zaprasza ciekawych szczecinian z różnych środowisk. Tym razem jej gośćmi będzie znana szczecińska dziennikarka Krystyna Pohl i kolekcjoner Sebastian Biela – autorzy książki.

Krystyna Pohl
Dziennikarka, publicystka morska, współpracownik Uniwersytetu Szczecińskiego. Z pasją opisująca dokonania i problemy branży morskiej, tropicielka ciekawych ludzi oraz zapomnianych wydarzeń i historii szczecińskich. Autorka kilku książek o Stoczni Szczecińskiej i statkach w niej budowanych (m.in. „Wielka historia statkami pisana”, „61 lat Stoczni Szczecińskiej”, czy „Szczecińskie chemikaliowce”), wywiadu – rzeki „Jak Jan z Krystyną” (rozmowa z byłym prezydentem Szczecina Janem Stopyrą), monografii „Kapitanowie”.

Sebastian Biela
Szczeciński kolekcjoner. Od kilku lat zbiera wszystko, co jest związane z „Haus Ponath” i KG „Kaskadą”. Przesiaduje w archiwach, odwiedza giełdy i aukcje. Jego kolekcja pocztówek, zdjęć, gadżetów związanych z tymi obiektami nie ma sobie równych. Jest jedyna w Polsce. To dzięki niej mogła powstać ta książka.

Udział w spotkaniu zapowiedziało również kilku byłych pracowników Kombinatu Gastronomicznego „Kaskada”, a także dawni goście, oczarowani jej niezwykłym klimatem.