Znikająca „Dana”

Zainspirowany znanym już filmem z budowy CH Galaxy, miałem wielką ochotę zrobić podobny projekt. Niestety, w zasięgu wzroku z okien mojego mieszkania nie widać było żadnej budowy.

Podobna sytuacja miała zresztą miejsce tam, gdzie pracowałem. Kilka miesięcy temu zmieniłem firmę, a ta z kolei zmieniła siedzibę wprowadzając się do nowo wybudowanego budynku u zbiegu ulic Wyzwolenia i Malczewskiego. Los chciał, że wylądowałem na ostatnim piętrze z widokiem na pozbawiony okien, ale stojący jeszcze budynek ZPO Dana. Nie mogłem przepuścić takiej okazji i choć widok na przyszłą budowę nie był do końca satysfakcjonujący to miałem wielką chęć spróbować zrealizować swoje plany. Pomysłem dosyć szybko zaraziłem kolegę z pokoju, który na drugi dzień przyniósł statyw i aparat. Zaczęło się grzebanie w poszukiwaniu oprogramowania, które będzie automatycznie robiło zdjęcie w określonym interwale kamerką internetową.

Stwierdziliśmy jednak, że technika poszła do przodu (standardem teraz jest obraz w rozdzielczości HD) i nie wypada pozostawać w tyle. Szybka decyzja, kupujemy aparat i uchwyt. To wyjaśnia dlaczego początek filmu jest w gorszej jakości. Niestety aparaty niższej klasy w większości nie mają wbudowanej funkcji samoczynnego robienia zdjęć w określonych odstępach czasu. Inny kolega podsunął nam jednak stronę, z której wynikało, że aparaty firmy Canon pozwalają wgrać alternatywne oprogramowanie, które zmienia prosty aparat w kombajn do robienia zdjęć. Migawka aparatu zrobiła w tym czasie około 30 000 pstryknięć (licznik został już trzy razy przekręcony). Projekt ten traktujemy jako próbę przed tym co nas czeka w ciągu najbliższych 3 lat. Mamy nadzieję, że budowa Nowej Dany ruszy jak najszybciej i uda nam się to zarejestrować.

Bartek (Lazi) i Jacek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Architektura i Urbanistyka, Domowe Archiwa Filmowe, Miejsca, sedina.TV. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.