Opublikowane przez w Portal.

W sobotę (3 września) na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbędzie się koncert charytatywny „Przyjaciele Yossariana”. Dochód z wydarzenia zostanie przekazany rodzinie tragicznie zmarłego Krzysztofa…

Przygotowana inicjatywa jest bezpośrednio związana z tragiczną śmiercią znanego w środowisku motoryzacyjnym oraz wśród pasjonatów historii Szczecina Krzysztofa Jasika „Yossariana” i ma na celu przeciwdziałanie jeździe po alkoholu. Koncert rozpocznie się w najbliższą sobotę (3 września) o godzinie 18.00 na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Krzysztof Jasik został zabity przez pijanego kierowcę, który zjechał na przeciwległy pas ruchu powodując zderzenie czołowe z prawidłowo jadącym, kierowanym przez Krzysztofa motocyklem, którym podróżował z żoną. Sprawca miał w organizmie ponad promil alkoholu. Sąd Rejonowy nie zgodził się na jego areszt. Choć sąd wyższej instancji uznał to za błąd, było już za późno – sprawca wypadku zniknął. Bez niego nie może ruszyć proces, a żona zabitego motocyklisty, która również ucierpiała w wypadku, nie może liczyć na sprawiedliwy proces, czy odszkodowanie potrzebne na rehabilitację. Krzysztof osierocił dwoje dzieci.

Koncert, z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację żony Krzysztofa, oraz na kapitałowe polisy ubezpieczeniowe dla dwójki ich dzieci, jednocześnie będzie miał wymiar społecznego protestu i niegodzenia się na tą, i podobne tragedie. Inicjatywa jest również swoistą odpowiedzią na deklarowaną przez wiele znanych Krzysztofowi środowisk chęć niesienia pomocy jego najbliższym.

Więcej informacji na stronie internetowej „Przyjaciele Yossarina„.