Gra Muzealna eMeNeS

Muzeum Narodowe w Szczecinie  dla wszystkich miłośników aktywnego spędzenia wolnego czasu przygotowało Grę Muzealną. Przed nami ostatnia edycja wydarzenia. Uczestnicy mają za zadanie odpowiedzieć na pytania organizatorów, w czym pomogą im eksponaty muzealne…

Zgodnie z filozofią „questingu” najważniejszym celem Gry Muzealnej jest rozwijanie poczucia tożsamości z regionem. Znakomita większość pytań czy zadań związanych będzie z historią Szczecina i Pomorza Zachodniego, ale z uwagi na charakter obecnie prezentowanych w Muzeum wystaw gra stanie się także swoistą lekcją historii sztuki i etnografii. Nie zabraknie także pytań związanych z ciekawymi dla historii regionu miejscami znajdującymi na trasie szlaku, którym, pomiędzy gmachami MNS, uczestnicy będą przechodzić. W każdym z gmachów, w wyznaczonych miejscach gracze będą zdobywać stemple potwierdzające „zaliczenie” kolejnego etapu gry.

Poprawne odpowiedzi na pytania zawarte będą w samych eksponatach lub w ich opisach. Aby odpowiedzieć na pytania gracze muszą odwiedzić wszystkie gmachy Muzeum, przejście całego szlaku może zająć około 2-3 godzin. W rozwiązywaniu muzealnych zagadek pomagać będą opiekunowie wystaw.

Każdy, kto chce przystąpić do Gry Muzealnej „eMeNeS” musi w kasie Galerii Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Szczecinie, przy ul. Staromłyńskiej 27, pobrać kartę gry oraz zapisać się na specjalnej liście uczestnictwa. W tym gmachu rozpoczynać się będą wszystkie edycje Gry Muzealnej „eMeNeS”. Udział w grze gwarantuje wstęp wolny na wszystkie wystawy.

W każdy wtorek sierpnia rozpoczyna się nowa edycja (zatem start ostatniej, czwartej odsłony przewidziano na 23 sierpnia). Zwiedzanie Muzeum Narodowego w Szczecinie w ramach gry „eMeNeS” odbywać się będzie od wtorku do niedzieli (MNS czynne od wtorku do piątku w godzinach 10.00–18.00, w soboty i w niedziele od 10.00 do 16.00, w poniedziałki muzeum jest nieczynne).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Edukacja, Kultura i Sztuka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.