Opublikowane przez w Biblioteka, Miejsca, Patronat, Wydarzenia.

Walkowska Wydawnictwo zaprasza na wycieczkę śladem zachodniopomorskich tajemnic. Przewodnikiem będzie Michał Rembas.Trasa: Sowno, Maszewo, Stargard Szczeciński oraz Krępcewo. Niektóre z osobliwości na trasie: błazen Mikołaj, trzymający w ręku …kiełbasę, pamiątka po pielgrzymce w XVI w., pomnik Wielkiej Wojny z oknem w kształcie miecza, największy krzyż pokutny w Europie, ślady rodu Wedlów, groby megalityczne starsze od egipskich piramid, Lenin i Stalin w asyście czołgu i bombowców.

Wycieczka odbędzie się 13 sierpnia 2011 r. (sobota).

Wyjazd ze Szczecina: godz.10:00. Przewidywany czas przejazdu: około sześciu godzin. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem wydawnictwo@walkowska.pl, w tytule maila należy wpisać „Wycieczka 13.08.” Miejscówka w autokarze kosztuje 15 złotych. Przejazd autobusem Tourismo należącym do Interglobus Tour. Sznur samochodów za wycieczkowym autokarem mile widziany! Jedziemy na wycieczkę, bierzemy książkę w teczkę! Dowiemy się, że okoliczne miejscowości ozdobiła każda epoka, a nawet …obca cywilizacja. Weź ze sobą bułki na miękko, jaja na twardo, oranżadę, kompas i szeleszczący ortalion.

„Zachodniopomorskie tajemnice” Michała Rembasa to zbiór 37 tekstów o miejscach niezwykłych i ciekawych, chociaż mało znanych. Książka ukazała się w lipcu 2011 r. nakładem oficyny Walkowska Wydawnictwo.

„Megalityczne budowle, zapomniane poniemieckie cmentarze, pamiątkowe głazy sprzed lat i tajemnicze ruiny… W zachodniopomorskich lasach, polach i położonych na uboczu wioskach ukryte są prawdziwe perełki, o których przewodniki wspominają nader pobieżnie lub zgoła milczą o nich. A szkoda, bo wiele z nich to fascynujące miejsca. Spośród miejsc, które zrobiły na mnie największe wrażenie wybrałem 37. I mam nadzieję, że niektórzy czytelnicy, gdy już tam trafią poczują to co i mi się tam zdarzało: dreszczyk ekscytacji” – napisał autor we wstępie. Jego ciekawość i ambicja każą mu pisać o miejscach w które tzw. masowy turysta jeszcze nie dotarł. Michał Rembas w dzieciństwie uwielbiał przygody Pana Samochodzika. I twierdzi, że gdyby bohater książek Zbigniewa Nienackiego istniał naprawdę, zapewne pokochałby nasze strony.

Michał Rembas – z wykształcenia historyk, z zawodu dziennikarz, z pasji podróżnik. Pasjonat starych cmentarzy i architektury. Współpracuje między innymi z „National Geographic”, „Gazetą Wyborczą”, „Aktualnościami Turystycznymi”, „Wędrowcem Zachodniopomorskim” oraz „Szczecinerem”. Współautor książek: „Nekropolie. Zabytkowe cmentarze wielokulturowej Polski”, „Dąbie. Prawobrzeże Wielkiego Szczecina”, „Jezioro Miedwie i Nizina Przyrzycka”, „Z archiwum Sz. Śladem szczecińskich historii niezwykłych XX wieku” (Cz. I i II).

Książka „Zachodniopomorskie tajemnice” dostępna jest w księgarni Zamkowa, szczecińskich salonach Empik.