Opublikowane przez w Ciekawostki, Miejsca, Wydarzenia.

Walkowska Wydawnictwo zaprasza na wycieczkę śladem zachodniopomorskich tajemnic.  W programie wyprawa autokarowa po miejscach znanych z książki Michała Rembasa, który tego dnia będzie także przewodnikiem po zakamarkach województwa.

Wycieczka odbędzie się 30 lipca 2011 r. (sobota)

Wyjazd ze Szczecina: godz. 10:00. Przewidywany czas przejazdu: około pięć godzin.

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem wydawnictwo@walkowska.pl do 25 lipca. W tytule maila należy wpisać „Wycieczka 30.07.” Miejscówka w autokarze kosztuje 15 złotych. Przejazd autobusem Tourismo należącym do Interglobus Tour. Sznur samochodów za wycieczkowym autokarem mile widziany!

Trasa: Sowno, Maszewo, Stargard Szczeciński oraz Krępcewo.

Niektóre z osobliwości na trasie: błazen Mikołaj, trzymający w ręku… kiełbasę, pamiątka po pielgrzymce w XVI w., pomnik Wielkiej Wojny z oknem w kształcie miecza, największy krzyż pokutny w Europie, ślady rodu Wedlów, groby megalityczne starsze od egipskich piramid, Lenin i Stalin w asyście czołgu i bombowców.

Jedziemy na wycieczkę, bierzemy książkę w teczkę! Dowiemy się, że okoliczne miejscowości ozdobiła każda epoka, a nawet… obca cywilizacja. Weźcie ze sobą bułki na miękko, jaja na twardo, oranżadę, kompas i szeleszczący ortalion.

Organizatorzy zaplanowali już drugą wycieczkę o podobnym charakterze, która odbędzie się 13 sierpnia 2011 roku (sobota). Szczegóły wkrótce.