Opublikowane przez w Biblioteka, Edukacja.

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego wznowiło sprzedaż Encyklopedii Szczecina pod redakcją prof. Tadeusza Białeckiego. Od kilku dni można nabywać m.in. długo niedostępny na rynku, a zarazem poszukiwany przez wszystkich tom II oraz suplement I.

W marcu bieżącego roku na rynku ukazał się trzeci i, jak zapewniał prof. Tadeusz Białecki, ostatni suplement do Encyklopedii Szczecina. Wcześniejsze, wydawane w poprzednich latach tomy oraz suplementy od pewnego czasu były praktycznie niedostępne na księgarskich półkach. Wydawnictwo Naukowe US wznawia sprzedaż poszukiwanej przez wszystkich publikacji. Aktualnie możliwy jest do nabycia, oprócz suplementu I i III, tom II Encyklopedii – Wielokrotnie zgłaszały się do nas osoby, które posiadały tom I, a miały kłopot z nabyciem, do kompletu, tomu II. Postanowiliśmy zatem umożliwić wszystkim skompletowanie całości. Osobom, które posiadają już tom I i okażą go przy zakupie gwarantujemy atrakcyjniejszą cenę – zapewnia Dyrektor Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Szczecińskiego, Edyta Łongiewska-Wijas.

Wydawnictwo zdecydowało się również na sprzedaż w pakiecie kompletu Encyklopedii. Za 100 zł można zaopatrzyć się w tom I, tom II oraz suplement I. Atrakcyjna cena wynika z niewielkiego uszczerbku w tomie I – Dochodziły do nas głosy, iż wiele osób do tego stopnia jest zainteresowanych dziełem pod red. prof. Białeckiego, że może to być dla nich ciekawa oferta. Zdecydowaliśmy się na sprzedaż, wychodząc niejako naprzeciw oczekiwaniom miłośników historii Szczecina – uściśla Dyrektor.

Encyklopedia Szczecina pod red. Tadeusza Białeckiego to tworzone przez ponad 10 lat (pierwszy tom ukazał się 1999 roku) kompendium wiedzy o Szczecinie. Na całość składają się dwa podstawowe tomy oraz trzy suplementy. Ich zawartość tworzą uporządkowane alfabetycznie hasła dotyczące Grodu Gryfa.

W celu złożenia zamówienia należy skontaktować się z Wydawnictwem drogą mailową wnus@wneiz.pl bądź telefoniczną (091) 444 20 06.

Aktualizacja (27 czerwca 2011)

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego poinformowało, iż nie ma już możliwości zakupu tzw. pakietu Encyklopedii Szczecina (tom I, tom II, suplement I). Wszystkie egzemplarze tomu I zostały bowiem sprzedane. Cały czas do nabycia jest natomiast tom II, suplement I oraz suplement III.