Opublikowane przez w Plany, mapy, zdjęcia lotnicze.

Gdzie znaleźć aktualną mapę Szczecina? Mapy Googla, acz świetne nie są wystarczająco aktualne. Jest lepsze, wiarygodniejsze źródło. Pod adresem http://gis.um.szczecin.pl można znaleźć publikowany przez Urząd Miasta aktualny plan Szczecina. To ciekawe miejsce, ponieważ można tam znaleźć wiele interesujących opracowań.

Miłośnikom historii polecamy zakładkę http://gis.um.szczecin.pl/UMSzczecinGIS/chapter_85021.asp , zbiór planów miasta na przestrzeni wieków. Szczególnie interesujące jest to, że stare, wyciągnięte z archiwów plany dopasowano do dzisiejszej siatki ulic. Daje to możliwość zobaczenia co było kiedyś w miejscu, w którym stoi teraz nasz dom.

Na planach historycznych świat się nie kończy. Zainteresowanym walką z hałasem można zadedykować mapę akustyczną Szczecina. Tym, którzy chcą popatrzeć na ukształtowanie terenu miasta zadedykowano tzw. model terenu. A co robiła w zeszłych latach Straż Pożarna pokazuje mapa zdarzenia pożarowe.

Według obietnic administratorów portalu mapowego to nie koniec pracy. W przygotowaniu są następne opracowania, w których przygotowaniu portal sedina.pl ma też swój udział.

A dzięki uprzejmości administracji portalu mapowego w każdą niedzielę – przez najbliższych kilka tygodni – będziemy prezentować na portalu sedina.pl wysokiej jakości skany udostępnionych planów (nie tylko przedwojennych).

Zapraszamy.