Opublikowane przez w Patronat, Wydarzenia.

Morderstwo, intryga a może nieszczęśliwy zbieg wydarzeń? Zatuszowane morderstwo, troje podejrzanych i trzy motywy zbrodni, a wszystko to w scenerii podziemi Wałów Chrobrego, wież, korytarzy, sal Urzędu Wojewódzkiego i innych tajemniczych miejsc. Rozwiąż z nami zagadkę dziwnej śmierci Rejenta Schmeliga.

Pierwszym rejentem urzędującym w Rejenci Szczecińskiej był Kurt von Schmelig. Wszyscy myśleli, że umarł on śmiercią naturalną i nie zakładali innej opcji. Jednak zupełnie niedawno odkryto, że w gazetach pojawiły się pewne informacje, o tym że śmierć Schmeliga nie była wcale taka naturalna na jaką wyglądała. Pewien detektyw Michael Gerecht przedstawia pewne poszlaki sugerujące, że rejent został zamordowany. Sugeruje on również, że spraw ta została zatuszowana. Nie ujawnia on jednak kto to zrobił, ale wskazuje kogo podejrzewa. W tym samym czasie w Urzędzie Wojewódzkim pojawia się duch Kurta von Schmelinga, który zjawia się co roku jednak dopiero dziś z powodu okrągłej rocznicy śmierci mogą go zobaczyć wszyscy. Duch snuje się po korytarzach budynku i domaga się ukarania mordercy, bo tylko wtedy zazna spokoju i uda się w zaświaty. Rejent nie jest w stanie wskazać swojego oprawcy, jednak potwierdza on podejrzenia detektywa.

Wśród podejrzanych znajdują się: żona rejenta Karla von Schmeling, konserwator pracujący w urzędzie – Joachim Geldgierig oraz zastępca nadburmistrza Hakena – Thomas Raffgierig. Każdy z nich miał motyw aby zabić. Każdy mieszkaniec miasta też o tym wiedział. Żona była zazdrosna i oskarżała rejenta o zdradę. Konserwator był podejrzewany o kradzieże pieniędzy z urzędniczego skarbca. Zastępca nadburmistrza posądzany był o przywłaszczenie sobie aktu własności pewnej bardzo reprezentatywnej posiadłości na terenie Szczecina. Jednak kto jest mordercą? Tego właśnie należy się dowiedzieć. Jednak notatki detektywa zaginęły. Ktoś musi podjąć się zadania odnalezienia ich, gdyż tylko dzięki nim można dowiedzieć się kto zabił rejenta.

Podobno fragmenty notatek mają dawni mieszkańcy Szczecina. Odnajdź je i odkryj tajemnicę sprzed lat. Zagraj z nami w – „Kryminalne Zagadki Szczecina”.

 1. Organizator: Urząd Wojewódzki, Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego
 2. Współorganizator: Samorządowa Instytucja Kultury Szczecin 2016, Collegium oraz Urban Fun.
 3. Partnerzy: Muzeum Narodowe, Teatr Polski, Sieć The Best Restaurant, Export-Import, FUH Michał Wyrostek
 4. Termin gry: 23.01.2011 r.
 5. Obszar na którym odbywa się gra – teren w obrębie dawnego Fortu Leopolda (Urząd Wojewódzki, Muzeum Narodowe, Wały Chrobrego, nabrzeże, Teatr Polski, Domek Grabarza, Park Żeromskiego)
 6. Ilość stacji: 10
 7. Liczba uczestników: do 300
 8. Maksymalna liczba grup: 100
 9. Wielkość Zespołów: 3-4 osobowe
 10. Godziny gry: 9:00 – 16:00;
 11. Godziny akredytacji uczestników: od 8:30 do 10:00
 12. Miejsce akredytacji/startu: hol główny Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego na Wałach Chrobrego
 13. Koszt imprezy: 10 zł za osobę
 14. Cena zawiera: bilety wstępów do wszystkich odwiedzanych obiektów, realizację programu Gry, gorącą herbatę we wskazanej restauracji
 15. Co należy zabrać: wygodny strój, który można zabrudzić, coś do pisania oraz dobry humor
 16. Sposób zgłaszania: rejestracja przez stronę internetową – www.grymiejskie.net.pl
 17. Grupa docelowa: wszyscy zainteresowani dobrą zabawą

http://www.grymiejskie.net.pl/

PS. Podsumowanie akcji:

W niedzielę 23 stycznia br. na terenie dawnego Fortu Leopolda odbyła się pierwsza edycja Szczecińskich gier miejskich pt: „Kryminalne Zagadki Szczecina”. Tego dnia o godzinie 9:00 uczestnicy przenieśli się do 1911 roku w celu schwytania mordercy pierwszego szczecińskiego rejenta. W poszukiwaniach wzięło udział 360 zawodników podzielonych na 90 grup. Najmłodsza uczestniczka miała 7 lat, natomiast najstarsza składająca się z 3 graczy miała w sumie ponad 200 lat. W grze wzięło udział wiele ważnych osobistości, m. in. przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Urzędu Wojewódzkiego, Uniwersytetu Szczecińskiego, Samorządowej Instytucji Kultury Szczecin 2016, Collegium oraz mecenasi projektu. Akcja cieszyła się nadspodziewanie dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Szczecina, którzy wykazali się sprytem i wytrwałością.
Mordercą okazał się Joachim Geldgierig, konserwator, którego przyłapano na próbie kradzieży z urzędowego skarbca. Najwięcej punktów zdobyła grupa nr 87 w składzie: Katarzyna Dąbrowska, Andrzej Drozd, Mirosław Król i Wojciech Sandoch. Na marzec planowane są kolejne edycje „Kryminalnych Zagadek Szczecina.