Opublikowane przez w Portal, Wydarzenia.

Niezmiernie nam miło poinformować, że wśród nominacji do nagrody Szczecińskiego Szczupaka 2010 znalazły się nowe projekty sedina.pl.

Szczupak to nagroda dla Człowieka Roku, dla kogoś, kto dokonał czegoś nadzwyczajnego i sprawił, że my szczecinianie, mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego możemy mieć powodu do dumy. To nagroda za pomysł, wyczyn, siłę charakteru.

Z blisko 40 postaci zgłoszonych do nagrody komisja wyłoniła 10 nominacji. Byli to Arkadiusz Bis, Emilia Goch, Stanisław Horoszko, ks. Tomasz Kancelarczyk, Agnieszka Kuchcińska-Kurcz, Stanisław Lipiński, Sylwester Ostrowski, Monika Pyrek, Cezary Urban, Sebastian Wołosz. A tak o nominacji napisała szczecińska „Gazeta Wyborcza”:

Arkadiusz Bis. Twórca i szef Portalu Miłośników Dawnego Szczecina Sedina.pl. W tym roku portal rozwinął swoją działalność. Powstała Sedina.tv czyli Internetowa Telewizja Miłośników Dawnego Szczecina. Nowy projekt okazał się nie tylko zbiorem znanych i mniej znanych archiwalnych filmów dotyczących historii Szczecina. Sedinowcy zdobyli fundusze na realizację profesjonalnie zrealizowanych, krótkich filmów ukazujących najciekawsze i najmniej znane zakątki Szczecina. Na tym nie koniec. Twórca Sedina.pl ruszył właśnie z kolejnym projektem: internetową encyklopedią Szczecina.

29 grudnia o godzinie 17.00 podczas uroczystego spotkania w siedzibie szczecińskiego oddziału Gazety Wyborczej w obecności przedstawicieli władz miasta i lokalnych mediów przedstawiono wszystkich nominowanych.  Statuetka szczupaka trafiła w ręce Sylwestra Ostrowskiego.

Śledź 2010 czyli nagroda dla antybohatera roku trafiła w ręce Małgorzaty Gwiazdowskiej – Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Nominacja w roku 2010 jest trzecią w historii portalu do tej nagrody.  Warto przypomnieć w tym miejscu inne wyróżnienia dla portalu sedina.pl. A były to m.in.: