Opublikowane przez w Ciekawostki, Wydarzenia.

Szczecin przystępuje do budowy hali widowiskowo-sportowej. Apelujemy do szczecinian o ponowne wsparcie tego przedsięwzięcia! Po raz kolejny będziemy zbierać cegiełki na realizację tej od dawna oczekiwanej inwestycji!

„Współuczestniczyć w rozwoju miasta może każdy Obywatel dokładając tę cegiełkę do budowy Hali Widowiskowo-Sportowej. Każdy z nas może zaliczyć się do grona tych, dzięki którym te potrzebny obiekt powstanie” – takim napisem opatrzone były cegiełki, które w latach 80. ub. wieku kupowali mieszkańcy Szczecina, aby wesprzeć realizację hali. Nikt nie wie, ile takich cegiełek wykupili szczecinianie. Jednego jednak można być pewnym: te cegiełki są jeszcze w posiadaniu mieszkańców. Przechowywane w rodzinnych archiwach od blisko 30 lat, z pewnością zapomniane przez wielu ofiarodawców, czekają na rozpoczęcie budowy hali. Jak wiadomo ta inwestycja w końcu ruszy, czas więc wydobyć archiwalne cegiełki. Miasto ogłasza ich zbiórkę!

Na cegiełki z lat 80. czekamy od jutra tj. 7 grudnia do 31 grudnia 2010. Można je przynosić do biura Promocji i Informacji Urzędu Miasta (pl. Armii Krajowej 1, wejście główne, pokój 7a, parter). Dla osób, które zgłoszą się z cegiełkami mamy niespodzianki. Pierwsze 100 osób, które przyniosą cegiełki otrzyma wejściówkę na imprezę, która odbędzie się w nowej hali. Dodatkowo, pięć osób, które zgłosi się do nas najszybciej otrzyma zestaw upominków miejskich.

To nie koniec naszej zbiórki. W latach 80. wybity został także pamiątkowy medal nawiązujący do budowy hali. Osoba, która jako pierwsza przyniesie do BPI taki medal otrzyma zestaw upominków miejskich. Również ona otrzyma wejściówkę.

Abyśmy mogli przekazać wspomniane wejściówki oraz nagrody, przynoszących cegiełki i medal poprosimy o podanie swoich danych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie.

Przypominamy, że 2 grudnia br. prezydent Szczecina podpisał umowę na budowę hali widowiskowo-sportowej. Zrealizuje ją konsorcjum firm Erbud S.A., Maxi Star, Maxi – Star Konstruktor. Hala zostanie zbudowana przy ul. Szafera. Powstanie obiekt, w którym odbywać się będą mogły imprezy sportowe i kulturalne najwyższej rangi. W ramach inwestycji powstanie budynek główny hali (część A) oraz budynki: biurowo-usługowy (część B) i sportowo-rekreacyjny (część C). Wykonane będą ponadto stacja transformatorowa i niezbędne przyłącza. W głównym obiekcie mieścić się będą wielofunkcyjne boisko, trybuny dla widzów, zaplecze socjalno–sanitarne dla sportowców. W zależności od organizowanej imprezy hala pomieści do 7,3 tys. osób (5,3 tys. na trybunach 2 tys. na płycie boiska). Budynek B przeznaczony będzie do obsługi kompleksu. Znajdą się tu kasy, zaplecze socjalno – biurowe, sale konferencyjne, restauracja. Najważniejszymi elementami części C będą sala treningowa, siłownie, sala fitness, sale konferencyjne, zaplecze dla mediów. Na terenie kompleksu hali zlokalizowane zostaną ponadto dodatkowe obiekty sportowe oraz urządzone tereny zielone przeznaczone do wypoczynku. Będą tu m.in. :
– trzy boiska sportowe przeznaczone do gry w koszykówkę, siatkówkę, tenisa lub piłkę nożną,
– stanowiska do gry w tenisa stołowego,
– skatepark przeznaczony do jazdy na deskorolce lub rolkach,
– miniamfiteatr z przeznaczeniem na organizowanie imprez kulturalnych i,
– tereny zielone wraz z fontanną,
– ścieżki rowerowe i alejki spacerowe.

http://www.szczecin.eu