Opublikowane przez w Fotografie.

Odcinek szósty.

Wały Chrobrego. Data nieznana. Zdecydowanie najczęściej fotografowany obiekt Szczecina. Niezorientowany internauta, może odnieść wrażenie, że Szczecin składa się z Wałów Chrobrego i ..reszty.

Wały Chrobrego. Data nieznana. Jest to niewątpliwie największa atrakcja turystyczna Szczecina. Niestety, olbrzymie możliwości turystyczne miasta są regularnie i z jakąś sadystyczną konsekwencją niedostrzegane przez samorządowców. Często oprowadzam swoich gości po Szczecinie i organizuję im wycieczki po porcie, Międzyodrzu, czy jeziorze Dąbskim i są autentycznie zachwyceni.

Ulica Derdowskiego. Data nieznana. Wejście na działki, czyli Pracownicze Ogrody Działkowe. Obiekty tego rodzaju znikają z krajobrazu Szczecina. Na ich miejscach pojawiają się domy mieszkalne, markety. Niestety, Szczecin z dużego ośrodka przemysłowego, zamienia się w centrum handlowe. Pogrzebany został ogromny potencjał miasta.

Ulica Włodkowica. Data nieznana.

Ulica Włodkowica, róg ul. Krakusa. 1963 r. (?)

Ulica Włodkowica. Data nieznana. Wiem, że trochę Was zanudzam tymi zdjęciami z ul. Włodkowica, ale postanowiłem przedstawić wszystko, na czym widać choćby kawałek Szczecina.

Maciej Zwarycz