MTiK inauguruje działalność

Od jutra szczecinianie będą mogli zwiedzać Muzeum Techniki i Komunikacji „Zajezdnia Sztuki” w Szczecinie. Dziś w samo południe dwa zabytkowe tramwaje i autobus wyjadą w miasto by promować otwarcie nowej placówki.

Na godzinę 13 zaplanowano uroczystości połączone z okolicznościowymi przemówieniami, w których wezmą między innymi udział Ambasador Królestwa Norwegii Nygaard Enok i prezydent miasta Piotr Krzystek.

– Pomysł powołania Muzeum Techniki i Komunikacji „Zajezdnia Sztuki” powstał pięć lat temu – wspomina ważne daty w jego krótkiej historii dyrektor Muzeum Stanisław Horoszko. – Decyzję podjęto w 2005 r., placówka zaczęła funkcjonować w 2006 r. A później 2007 i 2008 r., kiedy kupiliśmy kolekcję od pana Liszewskiego, przyznanie środków finansowych z funduszy norweskich na sfinansowanie prac remontowych. No i rok 2010 kiedy zaczynamy normalną, muzealną działalność.

– To dla nas historyczna chwila – mówi Wojciech Faliński z Muzeum. – Rozpoczyna się ważny etap w życiu, kiedy tworzy się coś nowego, nowoczesnego i nietypowego.

– Dziś, zamiast ciąć wstęgę, zostanie przepchany tramwaj na teren wyremontowanej zajezdni, a od jutra zapraszamy wszystkich chętnych – mówi Horoszko. – Muzeum będzie dostępne dla publiczności od 22 października, w ten weekend w godzinach od 10 do 22. Serdecznie wszystkich zapraszamy: bilet normalny kosztuje 10 złotych, ulgowy 5 złotych. „Eureka Ruchu” jako dodatkowa wystawa kosztuje 3 złote.

Małgorzata Frymus, Polskie Radio Szczecin, 21 X 2010 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Technika i Komunikacja, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.