Fotograficzna Maszyna Czasu

Fotograficzna Maszyna Czasu to 21. z serii comiesięcznych plenerów (kolejne w każdą ostatnią niedzielę miesiąca). Spotkanie uczestników: niedziela 26 września 2010 r., godz. 15:30, na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich.

Tematem pleneru jest nasze miasto, pokazane o tyle szczególnie, że na bazie starych fotografii. Spróbujmy wcielić się w fotografa sprzed lat, poszukać miejsc, perspektywy, właściwej ogniskowej, odwzorowania i wykonać współczesną wersję archiwalnego zdjęcia.

Za bazę posłuży nam wybór fotografii zamieszczonych na portalu sedina.pl i w galerii Migawki utworzonej po wizycie w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Wystarczy wydrukować archiwalną fotografię, odnaleźć to miejsce w naszym mieście i zrobić zdjęcie. Wydaje się proste…

Kilkadziesiąt przykładów tego rodzaju fotografii znajdą Państwo na portalu sedina.pl.

Po plenerze będziemy czekali jak zwykle na 9 zdjęć plenerowych i 9 zdjęć kulis pleneru. Jedyna różnica jest taka, że zdjęcia plenerowe prosimy nadsyłać „parami” – zdjęcie archiwalne – nr 01, zdjęcie współczesne nr 01a, itd…

Zapraszamy absolutnie wszystkich, dla których fotografia jest pasją i sposobem spędzania wolnego czasu.

Więcej szczegółów w programie Migawka – sobota, 14:30 Polskie Radio Szczecin – 92.0 MHz – Szczecin, 98,7 MHz – Sławoborze, 106,3 MHz – Świnoujście i w Internecie.

Andrzej Kutys
Artur Magdziarz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fotografie, Kultura i Sztuka, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.