Opublikowane przez w Pomniki.

Ruszył przetarg na wykonanie prac konserwatorskich fontanny z kotwicą. ZUK chce, aby remont odbył się jeszcze w tym roku. Zakres prac obejmuje m.in. oczyszczenie, odsalanie, wzmacnianie i dezynfekcję kamienia, wymianę spoin z bloków piaskowca i granitu oraz izolację zewnętrznych ścian niecki basenu poniżej poziomu terenu. Uzupełnione zostaną szczeliny, ubytki i mikropęknięcia w piaskowcu i granicie. Powstanie nowa powierzchnia dna. Wykonawca prac przytnie też roślinność wokół fontanny.

– Nie wiadomo jeszcze jak długo potrwają prace konserwatorskie fontanny – mówi Monika Bąk z Zakładu Usług Komunalnych. – Datę rozpoczęcia i ukończenia prac poznamy po wywołaniu wykonawcy, tj. na początku września.

Pierwszy przetarg w tej sprawie ogłoszono w połowie lipca, jednak został unieważniony. Drugi ogłoszono pod koniec sierpnia. Jak dotąd, ogłoszenie ze strony ZUK-u pobrało 46 zainteresowanych.

– Chcielibyśmy, aby remont odbył się jeszcze w tym roku – mówi Monika Bąk. – Nie wiadomo jednak czy wszystko pójdzie zgodnie z planem. Jeśli się nie uda, fontanna zostanie odświeżona w 2011 r.

Głos Szczeciński, 8 IX 2010 r.