Opublikowane przez w Kultura i Sztuka, Wydarzenia.

Tysięczne notowanie Szczecińskiej Listy Przebojów zabrzmi dzisiaj na antenie Polskiego Radia Szczecin. A wieczorem wielka jubileuszowa gala. Szczecińska Lista Przebojów, nadawana w piątki, prezentuje 20 pozycji, a słuchacze głosują na 15 piosenek. Podczas audycji prezentowany jest także przegląd najnowszych singli muzycznych wraz z premierą tygodnia, przegląd światowych list przebojów, wspomnienia archiwalnych notowań sprzed 5,10 i 15 lat, indywidualne propozycje słuchaczy, konkursy.

Dzisiaj na antenie Polskiego Radia Szczecin przez cały dzień grane będą najpopularniejsze „slipowe” przeboje wszech czasów, a wieczorem od 18 do 22 odbędzie się wielka gala, podczas której razem z obecnymi i byłymi prezenterami listy zaprezentowane zostanie podsumowanie tysiąca notowań z okolicznościowym tortem!

Od godziny 18.00 do 22.00 na plaży w specjalnym notowaniu zostanie przedstawionych 30 najpopularniejszych przebojów w historii SLiP-u. Notowanie będzie transmitowane na antenie Polskiego Radia prosto ze Świnoujścia. Każda osoba z „certyfikatem” będzie uczestniczyła w konkursie o nagrodę główną – profesjonalny laptop. Zwycięży ta, która wykaże się największą wiedzą odnośnie SLiP-u i piosenek, które przez ostatnich 19 lat na liście gościły.

Uczestnicy konkursu poczęstowani też zostaną urodzinowym tortem.

Szczecińska Lista Przebojów (SLiP) ruszyła 9 czerwca 1991 r. Prowadzili ją na początku Darek Gibała i Krzysztof Kukliński. Z biegiem lat zmieniał się skład prowadzących. Wśród nich byli Joanna Tyszkiewicz, Marcin Gondziuk, Przemysław Thiele, Szymon Kaczmarek, Piotr Rokicki i Sebastian Roszkowski. Obecnie prowadzą ją Marcin Gondziuk i Sebastian Roszkowski.

Największym przebojem w historii SLiP’u była piosenka zespołu Hey List, która utrzymała się na pierwszym miejscu listy nieprzerwanie aż przez 17 tygodni, a w sumie spędziła w zestawieniu aż 44 tygodnie. Było to na przełomie 1995/1996 roku. Zespół Hey jest zresztą najbardziej utytułowanym wykonawcą w historii listy. Umieścił na 1 miejscu 20 utworów i wygrał aż 77 notowań.

http://szczecin.eu