Eksponaty w Muzeum Techniki

Rozpoczęło się wyposażanie Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Ustawianie motocykli, samochodów, autobusów, tramwajów i innych eksponatów potrwa kilka tygodni. Muzeum zajęło miejsce byłej zajezdni tramwajowej przy ul. Niemierzyńskiej. Zabytkowy budynek został gruntownie przebudowany i dostosowany do potrzeb placówki.

Działalność wystawiennicza będzie prowadzona zarówno wewnątrz obiektu, jak i na zewnątrz. W hali, która została podzielona na kilka pomieszczeń ustawiona będzie większość eksponatów. W specjalnej wiacie na zewnątrz staną natomiast pojazdy wojskowe.

Wyposażanie w eksponaty obiektu rozpoczęło się w poniedziałek. Jako pierwsze wprowadzone zostały stare motocykle m.in. Sokół 125. Obiekt będzie sukcesywnie wyposażany w kolejne eksponaty. Wkrótce pojawią się zabytkowe samochody, tramwaje, autobusy a także sprzęt techniczny.

Swoje miejsce w muzeum znajdzie także odkupiona od Leszka Liszewskiego kolekcja 118 pojazdów. Kolekcja to m.in.: rowery, motocykle, samochody osobowe, ciężarówki. Uzupełnieniem muzeum będzie kawiarnia z przestronnym tarasem, która będzie działać na piętrze.

Lista eksponatów nie jest zamknięta. Każdy mieszkaniec Szczecina, który chciałby przekazać muzeum jakiś eksponat może to uczynić. Eksponaty nie muszą mieć związku ze Szczecinem.

Uroczyste otwarcie muzeum planowane jest na koniec października.

Remont budynku zajezdni i adaptacja na potrzeby muzeum współfinansowany jest w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

http://szczecin.eu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Technika i Komunikacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.