Opublikowane przez w Architektura i Urbanistyka.

Wkrótce w Szpitalu Wojewódzkim odebrane będą pomieszczenia nowej poradni kardiologicznej. To do nich przeniesie się poradnia, która dziś mieści się w budynku, w którym było dawniej kino „Delfin”. Po przeprowadzce poradni kardiologicznej, do końca maja budynek przy al. Piłsudskiego zostanie przekazany do zasobu nieruchomości województwa zachodniopomorskiego.

– Po przejęciu budynku niezbędne jest jego zabezpieczenie, wykonanie ekspertyz budowlanych i prac koniecznych do przeprowadzenia z uwagi na zły stan techniczny obiektu – informuje Wioleta Florczak z Urzędu Marszałkowskiego. – Prace te będą wykonane jeszcze przed sezonem zimowym.

Na razie nie zapadła decyzja, czy cały budynek zostanie przeznaczony na biura Urzędu Marszałkowskiego. Wiązałoby się to z bardzo kosztownym remontem. Niewykluczone jednak, że tak będzie. Część budynku już dziś zajmuje Urząd Marszałkowski. Jeszcze w tym roku wyremontowane zaś będą pomieszczenia po byłym kinie „Delfin”. Przeprowadzi się tutaj Wydział Kultury, Edukacji i Sportu, który obecnie mieści się w Pałacu pod Globusem.

Anna Miszczyk, Głos Szczeciński, 9 V 2010 r.

Fot. Andrzej Szkocki