David Gilly (1748-1808). Pruski budowniczy krajowy

Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprasza na wystawę „David Gilly (1748-1808). Pruski budowniczy krajowy. Życie – prace – działalność”. Ekspozycja została zorganizowana w ramach obchodów 200. rocznicy śmierci architekta.

Wykłady towarzyszące:

28 kwietnia 2010 r. (środa) o godzinie 17:00, zapraszamy na wykład dr Ewy Gwiazdowskiej David Gilly jako kartograf Pomorza. Dr Ewa Gwiazdowska pracuje w Dziale Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Szczecinie i jest kuratorem MNS wystawy zorganizowanej w 200. rocznicę śmierci Davida Gilly’ego.

29 kwietnia 2010 r. (czwartek) o godzinie 17:00, zapraszamy  na wykład prof. dr hab. Małgorzaty Omilanowskiej Podróże Davida Gilly po Prusach Wschodnich i Zachodnich a odkrywanie Malborka.

8 czerwca 2010 (wtorek) o godzinie 17:00, zapraszamy na wykład dr. Marcina Majewskiego z Muzeum w Stargardzie Architektura Stargardu za czasów Davida Gilly’ego.

Wstęp na wszystkie wykłady, które odbędą się w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie przy ul. Wały Chrobrego 3, jest wolny.

Ekspozycji David Gilly (1748-1808). Pruski budowniczy krajowy. Życie – prace – działalność towarzyszą dwie publikacje: opracowany w Muzeum Narodowym w Szczecinie we współpracy z Muzeum w Stargardzie i Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy katalog dzieł pomorskich, w większości niepokazywanych na wystawie, oparty na materiałach archiwalnych oraz tom artykułów poświęconych Davidowi Gilly’emu pod redakcją Eduarda Führa i Anny Teut, towarzyszący wcześniej niemieckiej edycji wystawy.

http://muzeum.szczecin.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Szczecinianie, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.