Opublikowane przez w Fotografie.

Posesja Breite Straße 7 mieściła się po prawej stronie ulicy, patrząc w kierunku Odry. Zakład fotograficzny znajdował się na drugim piętrze.

Jako jedyny z omawianych, budynek stoi do dzisiaj. Kiedyś pod arkadami był sklep z odzieżą, później z rowerami, a ostatnio na parterze i pierwszym piętrze – sklep z odzieżą używaną.

Właścicielami zakładu byli:

– Geschwister Pauly (1879-1880)
– Gebrüder Siebe (1881-1887)
– Fischer E. (1892)
– Gerhardt & Schmeling (1893-1901)
– Gottschalk Leo. (1902)
– Kasper F. (1907-1909)

Z jednego z kartoników (czwarta ilustracja w galerii) wynika, że bracia Siebe mieli oprócz szczecińskiego, jeszcze trzy zakłady w różnych miastach, oraz że zostali nagrodzeni czterema medalami na różnych wystawach. Później medali przybyło, na kolejnym kartoniku jest ich sześć (ósma ilustracja w galerii). Z dziesiątej ilustracji dowiadujemy się, że zakład w Halle został zlikwidowany.

Cykl ten powstał głównie na bazie szczecińskich ksiąg adresowych, własnej kolekcji zdjęć szczecińskich fotografów (liczącej obecnie ok. 250 sztuk) oraz fotografii ulic i budynków udostępnionych przez Portal Miłośników Dawnego Szczecina sedina.pl. Wykorzystanie materiałów i zdjęć bez zgody właścicieli jest zabronione.

Ryszard Hałabura