Opublikowane przez sedina w Wydarzenia.

Następstwa dwóch zupełnie nie związanych ze sobą wydarzeń – kradzieży złota o ogromnej wartości ze skarbca Stettiner Banku i przyjazdu do Stettina polskiego ziemianina z synem, znajdą zaskakujący finał w zakładzie znanego i cenionego przedwojennego fotografa, Maxa Dreblowa. Finał ten będzie jednak dopiero zapowiedzią dalszych nieprzewidywalnych zdarzeń w życiu bohaterów powieści.

„Perła Europy” to opowieść o losach trzech rodzin, które połączył wątek kryminalny. Wartka akcja odbywa się na tle obyczajowo-politycznym przedwojennego Stettina. Autor występujący pod pseudonimem Bartosz Ulka w nieprzeciętny sposób łączy intrygującą fabułę z opisami i historią miasta, które w I połowie poprzedniego wieku należało do elity europejskiej. Nie było jednak wolne od problemów i ciemnych stron…

W przyszłym roku ukaże się w księgarniach książka pt. „Perła Europy. Upadek” ukazująca dalsze losy bohaterów na tle miasta w czasie II wojny światowej i tuż po jej zakończeniu. Książka ukazuje się nakładem wydawnictwa „Księży Młyn”.

Książka dostępna w księgarniach Domu Ksiązki (m.in. w Księgarni Zamkowej) a od przyszłego tygodnia w Empikach.