Jubileusz szczecińskiego Pasztecika

40-lecie istnienia obchodzi pierwszy w Szczecinie, jedyny oryginalny bar „Pasztecik”, który stał się symbolem Szczecina i mimo wielu naśladowców, pozostał niedoścignionym wzorem.

20 października zapraszamy szczecinian na jubileusz. Świętujemy z pasztecikiem!

„Pasztecik” przy al. Wojska Polskiego to pierwszy w Polsce bar serwujący paszteciki. Jedyny oryginalny, wykorzystujący te same receptury co przed czterdziestu laty, w którym do dziś paszteciki smaży ta sama maszyna, która robiła to w dniu otwarcia w 1969 r.

Pasztecik stał się częścią Szczecina, jego marką, znakiem firmowym rozpoznawalnym w Polsce, swoistą szczecińską tradycją. Choć ten oryginalny naśladowców ma wielu (niemal w każdym szczecińskim centrum handlowym), pozostał niedoścignionym wzorem. Nikogo nie trzeba o tym przekonywać, wystarczy spróbować pysznego drożdżowego ciasta z ulubionym nadzieniem. Do tego obowiązkowo barszczyk ze świeżych buraków!

Niepowtarzalna jakość, najsłynniejsze mięsne nadzienie, smak nie do podrobienia i atmosfera baru sprzed lat, która przerwała tu razem z mozaikami na ścianach i charakterystycznymi wysokimi stołkami – taki jest bar Bogumiły Polańskiej, ulubiony bar kilku pokoleń szczecinian. Tajemnica sukcesu według szefowej „Pasztecika”: – Pasja, dbanie o najwyższą jakość i cierpliwość, bo klienta nie zdobywa się od razu. Klient musi się przekonać, że wysoka jakość to najważniejsza i niepodważalna zasada zakładu. W hipermarkecie je się przy okazji, byle zaspokoić głód, do mnie konsument musi przyjść celowo, z myślą, że chce zjeść pasztecika. Musi być zadowolony.

Na pasztecikach serwowanych w „Paszteciku” od czterdziestu lat nie zawiodły się pokolenia szczecinian, turystów, a także rodzina Bogumiły Polańskiej, która przyznaje, że ma do swoich pasztecików słabość.

20 października 2009 r. zapraszamy szczecinian na 40. urodziny baru. Na klientów czekają najlepsze paszteciki w jeszcze lepszych cenach, rabaty i niespodzianki przygotowane specjalnie z okazji jubileuszu.

Przez cały dzień będzie można kupić firmowe paszteciki (wszystkie rodzaje) w promocyjnej cenie 1,90 zł, a dodatkowo każdy kto kupi cztery paszteciki, piątego otrzyma gratis.

Na klientów czekają też karty rabatowe uprawniające do 20 proc. zniżki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kuchnia, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.