Bunkry na ruinach – promocja

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie zaprasza na promocję książki Józefa Jagodzińskiego „Bunkry na ruinach. Szkice do historii KL Stutthof – Außenlager Pölitz” (wstęp, edycja i opracowanie tekstu Paweł Knap).

Spotkania promocyjne odbędą się w Szczecinie i Policach z udziałem Lilii Jagodzińskiej-Hamann – córki autora, Elżbiety Grot – kustosz Muzeum Stutthof w Sztutowie i recenzentki książki oraz Pawła Knapa – pracownika OBEP IPN w Szczecinie.


17 września 2009 r. o godz. 17:00 w siedzibie IPN w Szczecinie przy ul. Piotra Skargi 14 zaproszeni goście opowiadać będą o pomyśle wydania wspomnień Józefa Jagodzińskiego, postaci autora i historii jego rodziny oraz dziejach filii KL Stutthof w Policach.

18 września 2009 r. o godz. 17:00 na terenie dawnej filii KL Stutthof w Policach-Mścięcinie przy ul. Ofiar Stutthofu (dojazd autobusami linii 101 i 107 – przystanek „Police – Ofiar Stutthofu NŻ”) przewidziany jest początek wycieczki: o historii Polic, związanej nie tylko z II wojną światową, opowiadać będzie jej znawca – Jan Matura z Galerii Historycznej Polic. Finał spotkania zaplanowano w siedzibie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Polickiej „Skarb” przy ul. Spółdzielczej 31 (bunkier).

Patronat nad książką objęli: Galeria Historyczna Polic, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej „Skarb”, Polskie Radio Szczecin, Portal Miłośników Dawnego Szczecina sedina.pl oraz serwis Wirtualne Police – police.info.pl.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.