Przetarg na projekt kawiarni rozstrzygnięty

Do końca roku powstanie projekt kawiarni, która stanie w ogrodzie różanym. W przeszklonym budynku będzie można napić się nie tylko kawy, ale także uczestniczyć w koncertach i wystawach.

Przetarg na opracowanie projektu inwestycji rozstrzygnięto kilka dni temu. Wcześniej powstała koncepcja obiektu. Zakłada ona wybudowanie na górnym tarasie Różanki przeszklonego budynku, w którym znajdzie się oranżeria, restauracja oraz salka konferencyjna. Z obiektu będzie widoczny cały ogród. Kiedyś w tym miejscu istniała już kawiarnia, po której dotrwały do naszych czasów tylko fundamenty.

– Przetarg na projekt wygrało Studio A4 ze Szczecina – informuje Monika Bąk z Zakładu Usług Komunalnych. – Zwycięzca przetargu ma 150 dni od chwili podpisania umowy na wykonanie projektu. Umowa zostanie podpisana prawdopodobnie jutro.

Koszt projektu wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę to 80 tysięcy złotych. Cała inwestycja ma zaś kosztować około trzech milionów złotych. Kawiarnia będzie czynna przez cały rok i pomóc ożywić Różankę w miesiącach zimowych i jesiennych.
Pierwotnie zakładano otwarcie kawiarni pod koniec 2009 roku. Wiadomo, że termin ten na pewno nie będzie dotrzymany. Pierwsze prace budowlane będą mogły być wykonane nie wcześniej niż za rok.

ZUK zamierza całe przedsięwzięcie zrealizować na zasadzie partnerstwa publicznego. W skrócie polega to na tym, że obiekt zostanie wybudowany przez prywatnego inwestora, ale według koncepcji i projektu przygotowanego na zlecenie Zakładu Usług Komunalnych. W zamian za to inwestor będzie czerpać z działalności kawiarni zyski przez określoną w umowie liczbę lat.

– Formuła partnerstwa-publicznego jest nadal aktualna, ale na razie nie znaleźliśmy jeszcze inwestora – przyznaje Monika Bąk.

Monika Stefanek, Głos Szczeciński, 13 V 2009 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.