Opublikowane przez Torney w Fotografie.

Balkon – mała powierzchnia, wiele możliwości. Tak mogłaby reklamować się firma specjalizująca się w aranżacji tych wyjątkowych elementów architektonicznych.

Na balkonie można odpoczywać, czytać, uprawiać roślinki. Niektórzy jednak wolą robić tam brzydkie rzeczy…


…na przykład palić papierosy (a fe!).

Z balkonu można też… ROBIĆ ZDJĘCIA! Z balkonu własnego, należącego do rodziców, wujostwa, dziadków, sąsiadów, kolegów – możliwości jest mnóstwo. Odnotowano przecież niejeden przykład podrywu metodą „na balkon”. Wystarczy namierzyć balkon należący do pięknej niewiasty/przystojnego młodzieńca, zapukać w odpowiednie drzwi i z aparatem w dłoni wspomnieć coś o konieczności wykonania zdjęcia – akurat z balkonu – celem porównania widoku z przedwojennym. A jak już się taki fotoamator napstryka, może umówić się na kolejne spotkanie, niekoniecznie w tej samej scenerii.

Zachęcamy wszystkich do poszukiwań w domowych archiwach zdjęć wykonanych z balkonu, prezentujących Szczecin miniony. Namawiamy do wychwytywania szczegółów, porównywania zmieniających się detali – szyldów, fragmentów elewacji, elementów małej architektury – widocznych często dopiero po znacznym powiększeniu zeskanowanego zdjęcia.

Takie właśnie fotografie można przesyłać na adres redakcja(at)sedina.pl – najciekawsze nagrodzimy.

Poniżej zestaw zdjęć z jednego balkonu – przy al. Wojska Polskiego 13 – większość z czasów, gdy nie był jeszcze pozbawiony dawnego zadaszenia.

Wszystkie fotografie prezentujemy dzięki uprzejmości p. Beaty Zarębskiej.