Opublikowane przez sedina w Technika i Komunikacja.

W najbliższą sobotę, 7 marca 2009 r. o godz. 11:00, na pochylni Odra Nowa w Stoczni Szczecińskiej Nowa odbędzie się wodowanie pięćdziesiątego już kontenerowca typu B170, m/v FESCO VLADIMIR.

Jest to 673 wodowanie w powojennym Szczecinie, jednocześnie czterdzieste piąte i ostatnie wodowanie w Stoczni Szczecińskiej Nowa.

FESCO VLADIMIR to kontenerowiec o nośności 23000 DWT, długości 184 m i szerokości 25,30 m, który może przewozić 1 730 kontenerów 20-stopowych. Zostanie zwodowany dla rosyjskiego armatora FESCO z Władywostoku.

Królewskie Stowarzyszenie Architektów Okrętowych (RINA) wyróżniło go mianem Znaczącego Statku Roku 2008 (Significant Ship of the Year 2008). RINA z siedzibą w Londynie od 1990 roku tym prestiżowym mianem wyróżnia statki budowane w stoczniach na całym świecie. Wyróżnienie Królewskiego Stowarzyszeni Architektów Okrętowych zdobyło 15 statków zbudowanych w Szczecinie.

Uroczystość wodowania m/v FESCO VLADIMIR jest otwarta dla publiczności. Statek z pochylni zwolni Pani Barbara Włosek, wieloletni pracownik stoczni, kierownik działu kadr Stoczni Szczecińskiej Nowa. Zarząd Stoczni Szczecińskiej Nowa serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w tej uroczystości. Wejście na teren stoczni będzie możliwe przez bramę główną stoczni od godz. 10:30 .

http://ssn.pl