Opublikowane przez sedina w Wydarzenia.

Już dziś (sobota, 11 X) o godz. 17.00 w Sali Kominkowej Klubu XIII Muz odbędzie się dyskusja na temat kultury w Szczecinie w ramach trzecich urodzin portalu wSzczecinie.pl.

Chcemy zaprosić do dyskusji o kulturze Szczecina, z udziałem osób, które temat znają i mają interesujące doświadczenia, którymi chciałyby się podzielić się z innymi. Chcemy, aby to spotkanie przyczyniło się do lepszego poznania kwestii rozwoju kultury w Szczecinie oraz stworzyć forum do wymiany poglądów na ten temat pomiędzy twórcami, animatorami kultury oraz decydentami.

Nie będziemy tym razem mówić zbyt wiele o naszych szansach na Europejską Stolicę Kultury. Nie będziemy narzekać ani rozliczać. Chcemy szukać pozytywnych stron sytuacji Szczecina. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy widzą w naszym mieście duży potencjał i wiedzą jak go wykorzystać. Wszystkich, którym na sercu leżą losy kultury w Szczecinie. Twórców i odbiorców. Jednym słowem Wszystkich, którzy pragną zabrać głos w dyskusji.

Moderator dyskusji:

Michał Szczeciński – trener umiejętności miękkich, współorganizator,szkoleniowo-motywacyjnego Seansu Autorozwoju, członek międzynarodowego klubu mówców Toastmasters

Prelegenci:

Anna Suchocka – absolwentka filozofii, pracuje w Muzeum Narodowym w Szczecinie, inicjatorka rozlicznych przedsięwzięć kulturalnych, jest członkinią Stowarzyszenia Operahaus, pomysłodawczynią podjęcia przez nasze miasto starań o zdobycie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r.

Rafał Bajena – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, reżyser, fotograf (miał wystawy m.in. w Berlinie i w Antwerpii), Prezes Szczecińskiego Stowarzyszenia Twórców i Producentów Sztuki, organizator Festiwalu Dokument Art., inicjator licznych wydarzeń kulturalnych (np. akcji „Lux Torpedo” w Teatrze Polskim)

Aleksander Różanek – pomysłodawca i koordynator Festiwalu Twórczego Akustyczeń, autor muzycznego cyklu ‚Piosenki nie na sprzedaż’ współorganizowanego z klubami Rocker i Can Can, właściciel firmy Podparty.pl. Wokalista grupy Chorzy na Odrę, występuje też w spektaklach: krakowskim „Reinkarnacje według Ciechowskiego” (reż. Joanna Piwowar) m.in. z Piotrem Roguckim, Joanną Lewandowską, Iwoną Loranc i zespołem Trzy Dni Później, oraz w warszawskim „Krzyku Wolności” (reż. Michał Szolc) m.in. z Mirosławem Baką.

Robert Kowalczyk – założyciel i reżyser nieprofesjonalnego Teatru Prim działającego od 2003r. W latach 2005-2007 działał w Scenie Kontrasty, po czym zawiesił swoją działalność i w sezonie 2008/09 wraca, również w Scenie Kontrasty, realizacją „Dziewczynki” P. Chrzana. Do największych sukcesów Teatru Prim należy: występ na FAMIE 20005 z „Iwoną, księżniczką Burgunda”, wyróżnienie aktorskie za rolę w „Oświadczynach” na Garderobie Białołęki, Warszawa 2003.

Bartosz Sawicki – prowadzi Klub Sztuki Niepopularnej „Alter Ego”, jest dyrektorem generalnym Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Boogie Brain”, jest prezesem honorowym Międzynarodowego Stowarzyszenia do Walki z Głupotą.

Paweł Bartnik – ukończył studia na Wydziale Humanistycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Szczecinie uzyskując tytuł zawodowy magistra historii. Zajmował stanowisko zastępcy prezydenta Szczecina (w zarządzie Bartłomieja Sochańskiego), odpowiadając za zadania z zakresu polityki społecznej. W latach 1999-2001 pełnił funkcję zachodniopomorskiego kuratora oświaty. Obecnie pełni funkcję wicedyrektora biura Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania. Od 1994 w każdych kolejnych wyborach samorządowych (1998, 2002, 2006) ponownie był wybierany do rady miasta. Należy do Platformy Obywatelskiej. Jest także prezesem szczecińskiego Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego.

Małgorzata Jacyna-Witt – absolwentka Politechniki Szczecińskiej, pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Równych Szans i jest wiceprezesem Stowarzyszenia Prywatnych Przedsiębiorców 100% Szczecin. Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu i szefowa klubu radnych PiS w sejmiku zachodniopomorskim.

Jędrzej Wijas – absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Szczecińskim, studia ukończył z wyróżnieniem. Specjalizacja: dydaktyk literatury (nauczyciel języka polskiego). Po ukończeniu studiów, pracował w Urzędzie Marszałkowskim Województwa. Jest członkiem – założycielem Stowarzyszenia Młodej Lewicy Demokratycznej Województwa Zachodniopomorskiego (obecnie Federacja Młodych Socjaldemokratów), pełnił funkcję jej pierwszego przewodniczącego. Należy także do grona założycieli aktywnie działającego Stowarzyszenia Orkiestra Jazzowa.

http://wszczecinie.pl/