Opublikowane przez sedina w Wydarzenia.

Ognisko, historie o Prawobrzeżu i dobra atmosfera – tak w skrócie wyglądał festyn zorganizowany z okazji urodzin portalu prawobrzeże.eu na Polanie Słonecznej w Zdrojach.

Pogoda co prawda od samego początku raczej straszyła niż zapraszała do uczestniczenia w urodzinowej imprezie, jednakże przybyłym na miejsce nie przeszkadzały nisko zawieszone chmury. Przy ognisku, z radością w głosach rozmawiali oraz wysłuchiwali historii dotyczących prawobrzeżnej strony Szczecina.

Portal prawobrzeze.eu skupia ludzi zainteresowanych zarówno starym, jak i nowym prawobrzeżnym Szczecinem. Aktualnie liczy 350 aktywnych użytkowników. Dołączyć może każdy kto, interesuje się Szczecinem, jego historią oraz chce podzielić się swoją wiedzą.

Jako, że celem użytkowników jest przede wszystkim uratowanie historycznych miejsc przed zapomnieniem, nawet przy okazji festynu, administrator portalu, Tomasz Fitek zapoznawał uczestników z historią nieistniejących już obiektów – wieży widokowej Baresel Turm i restauracji Finkenwalder Höhe na Skórczej Górze.

Kasia Frankowska, Moje Miasto, 6 IX 2008 r.